Ogrody Jesieni PDF Drukuj
W listopadzie 2011r. Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu zorganizował konkurs poetycki pt. Ogrody Jesieni.

W konkursie tym należało zaprezentować 3 wiersze o tematyce jesiennej.
Jury konkursu wśród wielu nadesłanych prac wyłoniła wiersze uczennicy kl. II d Marty Parady i nagrodziła je 1. miejscem w kategorii szkół gimnazjalnych.

Opiekunem Marty była pani Ewa Ołenicz- Bernacka.
Więcej…
 
KONKURS CZYTELNICZY ze znajomości "Krzyżaków" H. Sienkiewicza PDF Drukuj
26 marca 2012 r. w bibliotece szkolnej odbył się finał Konkursu Czytelniczego ze znajomości lektury „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza. Uczestniczyło nim dziesięcioro zawodników – po dwoje z każdej z klas pierwszych – wyłonionych w drodze wcześniejszych eliminacji.

Celem konkursu było sprawdzenie i ugruntowanie wiedzy dotyczącej lektury, realiów i zwyczajów epoki średniowiecza oraz wybranych elementów biografii polskiego noblisty. Tło imprezy stanowiły makiety, plakaty i komiksy wykonane przez uczniów klas I a i I c.

Zawodnicy odpowiadali na wylosowane pytania, rozwiązywali krzyżówkę i zadania, rozpoznawali bohaterów powieści na podstawie cytatów. Zgromadzona publiczność (również pierwszoklasiści z różnych klas) dopingowała swych faworytów, a także, nagradzana słodyczami, odpowiadała na pytania dotyczące lektury.

Każda z odpowiedzi zawodników była odpowiednio punktowana przez zasiadające w komisji konkursowej panie: A.Rosłanowską-Choryłek i A.Szylin.

Najwięcej punktów zgromadziła Gabriela Chlebowska z klasy I b, druga była Liliana Scelina z kl. I e, a trzecia – w wyniku krótkiej dogrywki – Dagmara Parchimowicz z kl. I c. Otrzymały one nagrody książkowe i tak jak wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy oraz pozytywne oceny z języka polskiego. Gratulujemy!

Pomysłodawczynią, autorką konkursu i prowadzącą imprezę była pani M.Kozioł.
 
Laureatki konkursu "Maska karnawałowa" PDF Drukuj
Roksana Salwerowicz i Joanna Nawrocka zostały laureatkami etapu regionalnego „DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO – MASKA KARNAWAŁOWA”, który organizowany jest przez Operę Wrocławską i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Dzień Otwarty w GS 2 PDF Drukuj
W sobotę 31 marca zapraszamy na Dzień Otwarty.

W programie:
- 11:00 spotkanie z Dyrektorem Szkoły, Nauczycielami i Samorządem Uczniowskim – sala gimnastyczna.
- 11:30 zwiedzanie szkoły z przewodnikiem i uczestniczenie w krótkich zajęciach pokazowych z chemii, matematyki, biologii, geografii, fizyki.

Przy wejściu do szkoły każdy uczestnik spotkania otrzyma tzw. identyfikator, który będzie jednocześnie jego przydziałem do grupy zwiedzającej.

- 13:00 zakończenie spotkania.

Serdecznie zapraszamy
 
Poznajemy Ojcowiznę - etap wojewódzki PDF Drukuj
14 marca w Muzeum Miedzi w Legnicy odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”.
Do etapu wojewódzki zakwalifikowały się prace naszych dwóch uczennic: Karoliny Filistyńskiej - „Wokół bolesławieckich murów obronnych” oraz Dagmary Parchimowicz - „Syberia raz jeszcze”.

Praca Dagmary zajęła I miejsce i tym samym została zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia pracy Karoliny Filistyńskiej.

Uczennicom gratulujemy.
 
Finaliści SUDOKU PDF Drukuj
Zakończył się etap szkolny konkursu "Sudoku".
Po pasjonujących rozgrywkach w "łamaniu głowy" ostatecznie do finału zakwalifikowali się:
Piotr Filistyński, Julia Kukieła, Anita Szerszunowicz, Karolina Wolska, Patryk Jasiński, Klaudia Pawlikowska, Patrycja Walczak, Adam Bakalarczyk, Sebastian Drabczyk, Kamila Kamińska
 
<< Początek < Poprzednia 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 Następna > Ostatnie >>

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli