GS nr 2 podwójnym mistrzem powiatu w lekkiej atletyce PDF Drukuj
Za nami mistrzostwa powiatu szkół gimnazjalnych w lekkiej atletyce (Puchar Humberta). Zawody rozegrano 28 maja na stadionie miejskim. Mistrzyniami powiatu zostały dziewczęta z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, które wystąpiły w składzie: Ewa Ochocka, Monika Sandak, Kasia Kołodyńska, Eryka Baran, Sylwia Zembrzuska i Patrycja Gałkus. Wicemistrzostwo wywalczyły lekkoatletki z Nowogrodźca.

W kategorii chłopców mistrzostwo powiatu zdobyła ekipa z GS nr 2 (w składzie: Kacper Olszewski, Wojciech Turek, Dawid Bis, Robert Polański, Damian Gradzik i Marcin Liana). Wicemistrzami zostali zawodnicy z Nowogrodźca. Trzecią lokatę zajęli lekkoatleci z GS nr 3.

Indywidualnie najwięcej punktów zdobyli: Ewa Ochocka i Kacper Olszewski. Organizator zawodów to Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, będący w strukturach Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr.

Źródło: istotne.pl
 
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia PDF Drukuj
We Wrocławiu odbył się uroczysty finał akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, w którym między innymi uczestniczyli uczniowie naszego Gimnazjum i innych bolesławieckich szkół.

Zobacz materiał filmowy TV Łużyce
 
Bolesławiecki Mistrz Mowy Polskiej PDF Drukuj
18 maja w Gimnazjum Samorządowym nr 3 odbyły się eliminacje konkursu "I ty możesz zostać Demostenesem!" objętego patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec.

Nasza uczennica, Martyna Stasiak z klasy 3b została Bolesławieckim Mistrzem Mowy Polskiej, zaś Emilia Szczepan z klasy 2d otrzymała w tym konkursie wyróżnienie.
Gratulujemy !
 
Wyniki konkursu Losy Polaków na Wschodzie 1939-1956 (V edycja) PDF Drukuj
Zespół uczniowski w składzie: Karolina Filistyńska,Katarzyna Kołodyńska, Karolina Berdzik, Ewa Ochocka, Barbara Urabaniak z klasy 3e wziął udział w etapie wojewódzkim konkursu "Losy Polaków na Wschodzie 1939-1956 (V edycja).

Poniżej przedstawiamy wyniki na poziomie gimnazjów:
I miejsce: Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie
I miejsce: Gimnazjum nr 1 w Oławie-" Historia p. Janiny Kamińskiej"
II miejsce Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu.

Projekt : " Wartość historii w życiu człowieka, społeczności lokalnej i narodu"
III miejsce- nie przyznano
Więcej…
 
Stowarzyszenie Wspierania Edukacji "SAPERE AUDE" PDF Drukuj

24 maja 2012 r. zostało zawiązane w naszej szkole Stowarzyszenie Wspierania Edukacji "SAPERE AUDE", którego głównym celem będzie wspieranie działań edukacyjnych naszego gimnazjum, ale również działalność na rzecz lokalnej społeczności.

Prezesem została pani Ewa Szajwaj, a członkami Zarządu: Renata Górecka, Magdalena Klityńska-Fedorków, Ewa Ołenicz-Bernacka i Szymon Głogowski.

Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej, która będzie nadzorować pracę Stowarzyszenia, została wybrana pani Barbara Dolecka, której będą pomagać Józef Gawart i Ewa Gabrych.

Stowarzyszenie zawiązane zostało przez rodziców, uczniów oraz nauczycieli gimnazjum i jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, którzy chcą działać zgodnie z celami Sapere Aude.

W przyszłym tygodniu komitet założycielski złoży dokumenty w Krajowym Rejestrze Sądowym i po rejestracji Stowarzyszenie rozpocznie aktywną działalność, zgodną z obranymi celami.

Sapere aude (z łac. miej odwagę posługiwać się własną mądrością) – sentencja autorstwa Horacego (Epistulae 1,2), która w całości brzmiała: Dimidium facti, qui bene coepit, habet, sapere aude, incipe[1]. W liście do przyjaciela Maximusa Lolliusa, poeta daje rady - wszystkie zaczerpnięte z filozofii (aurea mediocritas) złotego wieku. Między nimi jest także zaproszenie do postanowienia, żeby być mądrym (v.40) i poświęceniu się studiom (nauce) i cnocie.

 
VI Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej PDF Drukuj
10 marca 2012r. w Jeleniej Górze odbyły się eliminacje regionalne VI Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, na którym zaprezentowało się 60 zespołów i solistów z regionu. Nasza szkoła wzięła udział w przeglądzie i reprezentowały ją dwa zespoły wokalne: męski i mieszany oraz dwoje solistów: Magdalena Bednarczuk kl. II b, Karol Lisiecki III b.

Wśród laureatów znalazł się Karol Lisiecki (solista) oraz zespół wokalny męski w składzie:
Kamil Kotlarski kl. III a,
Karol Lisiecki kl. III b,
Radosław Górecki kl. III c,
Sylwester Bogusz kl. III c,
Paweł Kamyszek kl. III f,
Artur Walęga kl. III f,
Piotr Rajczakowski kl. III g,
Paweł Rybacki kl. II b,
Mikołaj Bielawski kl. II b.

Laureaci eliminacji regionalnych zostali zakwalifikowani do etapu rejonowego, który odbył się w Jeleniogórskim Centrum Kultury 19 marca 2012r. Nasi uczniowie otrzymali z rąk pani kurator Beaty Pawłowicz nagrody i statuetki oraz zostali zaproszeni do koncertu galowego, który odbył się 27 kwietnia 2012r. we Wrocławiu.

Podczas koncertu zorganizowanego pod honorowym patronatem Wojewody Dolnośląskiego i Marszałka Województwa nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze i został uhonorowany wyróżnieniem. Opiekunką zespołów i solistów była pani Justyna Rapa. Gratulujemy.
 
<< Początek < Poprzednia 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 Następna > Ostatnie >>

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli