I miejsce - Dolnośląski Konkurs Geograficzny "Alfred" PDF Drukuj

Dnia 7 marca w gimnazjum nr 20 we Wrocławiu im. Profesora Alfreda Jahan odbył się VI Dolnośląski Konkurs Geograficzny ALFRED.
Swoją wiedzę o "Wodach powierzchniowych i podziemnych" sprawdzało 79 uczniów z 39 dolnośląskich gimnazjów.

I miejsce ex aequo zajął Arkadiusz Karczmarz uczeń klasy II b.

Uczestnicy konkursu uczestniczyli również w zajęciach w Instytucie Klimatologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Konkurs patronatem objął: Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu

Honorowy patronat nad konkursem objęli: prof. dr hab. Piotr Migoń, Dyrektor Instytutu Geografii Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz pan Zdzisław Olejczyk, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny MPWiK S.A. we Wrocławiu.

Zapraszamy do galerii.

Link do strony organizatora: http://gim20.wroc.pl/konkurs-alfred

 
Edukacja ekologiczna konsumentów na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej PDF Drukuj

Uczniowie klasy 1d, pod kierunkiem pani Jolanty Smolińskiej-Yacoubi wezmą udział w projekcie leśnym, dotyczącym zrównoważonej konsumcji oraz odpowiedzialnej gospodarki zasobami leśnymi.

Zajęcia wprowadzające do tego projektu odbyły się 5 marca 2012 i prowadzone były przez panią Magdalenę Głogowską, edukatorkę Polskiej Zielonej Sieci.

Warto wspomnieć, że Polska Zielona Sieć wybrała naszą szkołę do realizacji tego projektu, spośród wielu zgłoszeń, które spłynęły z Dolnego Śląska. Jesteśmy jedną z pięciu szkół na terenie województwa, która dostąpiła możliwości działania w tym obszarze.

Uczestnicy projektu będą mieli nie lada wyzwanie, stworzyć film przedstawiający działania i przeprowadzone akcje i przeprowadzone akcje promujące i rozpowszechniające dobre praktyki w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji drewna i produktów papierniczych w różnych grupach społeczności lokalnej.

Uczniowie wraz z nauczycielem uzupełniają przygotowany wzór raportu oceniającego zasięg organizowanej kampanii oraz zmiany w społeczności, które zaszły w wyniku ich działań.

Więcej o projekcie na stronie www.ekonsument.pl/lasy

 

Więcej…
 
Podwójne mistrzostwo w sztafetach pływackich PDF Drukuj

W mistrzostwach Bolesławca w sztafetach pływackich zwyciężyły ekipy dziewcząt i chłopców z GS nr 2.

W Bolesławieckim Parku Wodnym „Orka” rozegrano Mistrzostwa Bolesławca Szkół Gimnazjalnych w Sztafetach Pływackich. Ekipy rywalizowały na dystansie 10 x 50 m stylem dowolnym. W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna z GS nr 2, która wystąpiła w składzie: Karolina Mielnik, Paulina Lichwierowicz, Anna Stępień, Michela Niedźwiecka, Karolina Wolska, Dagmara Parchimowicz, Agnieszka Schmidt, Patrycja Nizioł, Kamila Kamińska i Jagoda Marcinko.

W kategorii chłopców najlepsza okazała się ekipa z GS nr 2, występująca w składzie: Wojciech Biały, Filip Przyłucki, Mateusz Boćko, Marcin Żyżak, Damian Klisiewicz, Wojciech Liebert, Dawid Juszczyk, Rafał Wójtowicz, Jonasz Szkirpan i Przemysław Wołyniak.

(źródło: Istotne Informacje)

 
Podsumowanie I semestru realizacji projektu EKOLOGIA – żywioł WODA PDF Drukuj

11 stycznia 2012 r., na ostatnich w semestrze zajęciach z projektu, uczniowie podsumowali półroczną pracę. Zaprezentowali wyniki swoich badań w postaci plakatów, prezentacji multimedialnych i filmu. Jedna z grup przygotowała wywiad z pracownikiem wodociągów miejskich. Gimnazjaliści omówili efekty swojej pracy w bardzo profesjonalny sposób.

W projekt „EKOLOGIA - 3 – żywioły: WODA, ZIEMIA, POWIETRZE” zaangażowało się 44 uczniów, pracujących w 9 zespołach. Wszyscy brali udział w wycieczkach, doświadczeniach, badaniach naukowych.

 

Więcej…
 
BOOM w mediach PDF Drukuj

Informacje o projekcie realizowanym przez nasze Gimnazjum znaleźć można  w następujących mediach:

www.bolec.info

Telewizja Azart-Sat

Telewizja Łużyce

www.otoboleslawiec.pl

 
oraz na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec.

 
2012 - Rok Janusza Korczaka PDF Drukuj

W związku z ogłoszeniem roku 2012 - ROKIEM KORCZAKA zostały w naszym gimnazjum zaplanowane liczne działania: 

1. Wywieszenie plakatu informacyjnego, że 2012 r.  jest Rokiem Korczaka

2. Przeprowadzenie na godzinach wychowawczych lekcji związanych z prezentacją osoby Janusza Korczaka oraz przygotowanie wpisu i umieszczenie go na www.pskorczak.org.pl (zakładka Dziękuję, proszę, przepraszam).

3. Konkurs plastyczny (plakat) na temat: "Moja interpretacja myśli (aforyzmów) J.Korczaka".

4. Przeprowadzenie lekcji j.polskiego w sali komputerowej. Zaproszenie uczniów na stronę internetową Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.

5. Artykuł do gazetki szkolnej w formie listu J.Korczaka (Dziękuję, proszę, przepraszam).

6. Udział w konkursie "Co jest dla mnie najważniejsze?". Wartości J.Korczaka w szkole XXI wieku organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Grupę Edukacyjną S.A.

7. Wystawa w czytelni.

8. Informacja o Roku Korczakowskim i działaniach z nim związanych w gazetce szkolnej "Dwójeczka" (marzec 2012) i na stronie www szkoły.

 
<< Początek < Poprzednia 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 Następna > Ostatnie >>

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli