Konkurs jasełkowy PDF Drukuj
Jasełka wg klasy 3a:


Jasełka wg klasy 1e:
 
Oferta pracy - księgowość PDF Drukuj

Dyrektor Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu ogłasza konkurs na stanowisko:
GŁÓWNY KSIĘGOWY
w wymiarze 1/1 etatu.

 

Szczegóły oferty - tutaj.

 
Siatkarki z GS nr 2 najlepsze w Bolesławcu PDF Drukuj

W Mistrzostwach Bolesławca Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Dziewcząt zwyciężyły zawodniczki z naszego Gimnazjum.

W rozgrywkach wystartowały cztery ekipy. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna grająca w składzie:
Urszula Dobrzańska, Monika Sandak, Agnieszka Lachowicz, Martyna Pawlik, Ewelina Rosińska, Jagoda Marcinko, Anita Kowalik, Katarzyna Bańbura, Michela Niedźwiecka, Agata Zbroja i Patrycja Gałkus.

Opiekunką drużyny jest Jadwiga Stachów.

 
13 grudnia - 30 lat później PDF Drukuj
Stan wyjątkowy w naszym Gimnazjum okiem reżimowej telewizji Gim2TV, która na czas realizacji zadania została zmilitaryzowana w celu osiągnięcia zamierzonego efektu przez władze placówki.
 
Duży sukces naszego chóru PDF Drukuj

Nasz szkolny chór, pod dyrekcją pani Justyny Rapy, zajął II miejsce w kategorii chórów szkół ponadpodstawowych w IX Przeglądzie Wrocławskich Chórów Szkolnych Projektu Śpiewający Wrocław i Programu Śpiewająca Polska - Region Wrocław.
Gratulujemy !

 
13 grudnia - 30 lat później PDF Drukuj

Projekt "13 grudnia - 30 lat później" został zrealizowany w naszym gimnazjum, aby przybliżyć uczniom czasy komunizmu, ze szczególnym uwzględnieniem stanu wojennego. W tym dniu lekcje rozpoczęły się od zajęć na temat praw człowieka. Po godzinie w radiowęźle szkolnym odezwał się nieznany głos wzywający wszystkich do sali gimnastycznej, brzmiał złowieszczo i nikt nie wiedział, co się wydarzy. Po kilkunastu minutach stania w ciszy i konsternacji znów z głośników odezwał się głos: "Wprowadzony zostaje w szkole stan wyjątkowy... odebrane zostaje Wam prawo do nauki, przerw, głosu...".

Wszyscy zaskoczeni w ciszy powrócili do sal lekcyjnych, gdzie otrzymali od nauczycieli zadanie - przepisać zgodnie z instrukcją artykuł z gazety. Całe zadanie było dość absurdalne - większość bez słowa skargi wykonywało polecenie, ale zdarzyli się podrzegacze i buntownicy, którzy kwestionowali sens tej pracy - oni trafili do gabinetu dyrektora. Warto też wspomnieć, że przez ten czas uczniowie nie mieli swobodnego prawa do wyjścia poza klasę i aby mogli z niego skorzystać, wypisywana była im przepustka. Na korytarzu czekała natomiast kolejna niespodzianka - kontrola dokumentów !

Po odwołani stanu wyjątkowego w szkole odbyła się debata oxfordzka zorganizowana przez panią Annę Gorzkowicz, na temat praw człowieka. Uczestnicy zastanawiali się nad dość ryzykowną tezą głoszącą, że łamanie praw człowieka nigdy nie jest usprawiedliwione. Obie strony debaty wykazały się interesującymi argumentami i publiczność poparła przeciwników tej tezy. 
Po tej części programu odbyło się spotkanie z działaczami "Solidarności" z okresu jej początków, tj. z panami J. Filipkiem i Z. Razikiem oraz otwarcie w szkolnej czytelni wystawy upamiętniającej stan wojenny.

Na zakończenie uroczystości podziwialiśmy przedstawienie przygotowane pod kierunkiem pani Ewy Ołenicz-Bernackiej, które trwale zapadło w pamięć uczniów i zaproszonych gości.

 

Ściągnij numer specjalny "Dwójeczki" - Stan wojenny.

Galeria plakatów "Stan wojenny".

Zapraszamy do galerii.

 
<< Początek < Poprzednia 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 Następna > Ostatnie >>

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

Jestem trendy chodzę do szkoły

Rok szkolny 2016_2017

O konkursie

Regulamin

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

STYCZEŃ

Luty

Marzec

Kwiecień


V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli