Ogólnopolski Konkurs „Epizody kresowe” PDF Drukuj

6 lutego 2012 roku o godz.13. 00 w budynku naszego gimnazjum odbyło się kolejne spotkanie
z bolesławianami, którzy swoje dzieciństwo spędzili na Kresach.

Wśród zaproszonych gości byli: Pan Michał Wojdyła, Pani Stanisława Zięcik, Pani Stanisława Balawender oraz Pan Mieczysław Sulikowski.

W spotkaniu uczestniczyło aż 49 uczniów z naszego gimnazjum, którzy pod kierunkiem nauczycieli: pani Ewy Chrobot i pani Katarzyny Sulik przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Epizody kresowe”.

Młodzież do 31 marca 2012 roku jest zobligowana do przygotowania w formie wspomnień, pamiętników, albumów, folderów, wywiadów, prezentacji multimedialnych projektów, które będą ukazywały życie Polaków w latach 1780 – 1960. Zaproszeni goście niewątpliwie zostaną bohaterami tych twórczych form literackich i publicystycznych, a efekt ich pracy będzie można ocenić w czasie Dnia Kresowiaka zorganizowanym w ostatnim tygodniu marca.

Autorom prac życzymy wielu sukcesów, ciekawych odkryć, niezapomnianych rozmów, a zaproszonym gościom dziękujemy za bezinteresowną pomoc, wiedzę, poświęcony czas, materiały i uśmiech.

Katarzyna Sulik

 
I Regionalnym Konkurs Recytatorski o Tematyce Sybirackiej PDF Drukuj

17 lutego 2012 r. uczennice klasy III c Kamila Kamińska i Amelia Osip prezentowały swe umiejętności na I Regionalnym Konkursie Recytatorskim o Tematyce Sybirackiej. Organizatorem konkursu było Prywatne Gimnazjum im. Sybiraków we Lwówku Śląskim, wspólnie z Powiatowym Centrum Edukacji i Zarządem Oddziału Związku Sybiraków. Honorowym patronem imprezy był starosta lwówecki Józef Mrówka.

Popisy recytatorów szkół powiatu lwóweckiego oraz szkół noszących imię Sybiraków odbywały się w stylowej Sali Mieszczańskiej lwóweckiego Ratusza. Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie wiersza i fragmentu prozy o tematyce upamiętniającej losy Polaków zesłanych na nieludzką ziemię.

Nasze gimnazjalistki, przygotowywane przez panią Ewę Ołenicz-Bernacką, przedstawiły wiersze Elżbiety Leopold i wspomnienia Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Świetna interpretacja, nienaganna dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji o niełatwej przecież tematyce, wywarły wrażenie na jurorach i wzbudziły wzruszenie publiczności. Nasze uczestniczki zostały uhonorowane przyznaniem Kamili Kamińskiej III miejsca, a Amelii Osip wyróżnienia.

Gratulujemy!

 
Grupa rekonstrukcji historycznej PDF Drukuj

Zapraszamy wszystkich chętnych – zarówno z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, jak i spoza gimnazjum – do współpracy w tworzeniu grupy rekonstrukcji historycznej związanej z kawalerią polską z okresu II Rzeczypospolitej, która będzie działać na zasadzie stowarzyszenia.

Celem grupy będzie połączenie pasji historycznej, propagowanie wiedzy związanej z historią wojskowości polskiej oraz nauki jazdy konnej.

 

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 24.02.2012 r. o godz. 14.25 w sali Gimnazjum Samorządowym nr 2 w Bolesławcu przy ul. Bielskiej 5.

 
I miejsce - Konkurs wiedzy o bezpiecznym internecie PDF Drukuj

W dniu 15 lutego 2012 roku odbył się w Zespole Szkół Elektronicznych w Bolesławcu „Konkurs wiedzy o bezpiecznym internecie”.

 

Reprezentacja Gimnazjum Samorządowego nr 2 im. „Polaków Zesłanych na Sybir” w składzie Rafał Skrzypek i Damian Cichewicz zajęła I miejsce.

 

Gratulacje.

 

Opiekunem drużyny był Tadeusz Zarzycki.

 
Wielkie BOOM !! w naszym gimnazjum PDF Drukuj

Nasze gimnazjum, za pośrednictwem Urzędu Miasta, pozyskało 98.500,00 zł na realizację projektu dotyczącego bezpieczeństwa w szkole, ze środków Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej".

„Budowanie szkolnego systemu zapewniania bezpieczeństwa BOOM!

Czyli Bezpieczni, Odpowiedzialni, Odważni, Mądrzy.”

 

Celem projektu jest:

- stworzenie spójnego programu opierającego się o różne metody i formy pracy skierowanego do uczniów zagrożonych wpływami oddziaływania niewłaściwej grupy rówieśniczej i eksperymentujących ze środkami psychoaktywnymi lub lekami,

- stworzenie systemu wspierającego rozwój pasji, talentów i inicjatyw młodzieżowych, a w szczególności promowanie wolontariatu,

- stworzenie cyklu programów telewizji lokalnej i gimnazjalnej przedstawiających problemy współczesnej młodzieży.

 

Główne zadania:

- Program TV „Gimnazjaliści o swoich problemach”

- Warsztaty „Chcę być i żyć z ludźmi”

- Dom – miejsc magiczne – „Home School” musical,

- „Poprzez teatr wypowiadam siebie” - przygotowanie i wystawienie spektaklu profilaktycznego

- Trzy konkursy:
1) plastyczny pod hasłem: „Namaluj Mądrość, Odpowiedzialność, Odwagę lub Bezpieczeństwo”
2) literacki na opowiadanie „Musiałam/em zareagować, nie mogłam/em być obojętna/ y….”
3) filmowy lub prezentacja multimedialna – „Niebezpieczne miejsca w mieście”.

- „Są pewne granice” – cykl warsztatów dla rodziców,

- „Tworzę lepsze jutro”- cykl zajęć w Międzynarodowym Centrum Ceramiki,

- prelekcje dla uczniów, rodziców i nauczycieli na temat profilaktyki,

- Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,

- Sport przeciwko używkom.

 
Nagrody Prezydenta Miasta za promocję Bolesławca 2011 PDF Drukuj

Gratulacje! Gratulacje! Gratulacje!

Dla Pana Symona Głogowskiego i Ewy Ochockiej którzy zostali LAUREATAMI NAGRODY ZA PROMOCJĘ MIASTA.

Nagrody zostały rozdane 09 lutego 2012 r. podczas uroczystej gali w sali kina Forum.

Pan Szymon Głogowski

jest koordynatorem wszystkich działań ekologicznych w szkole.
Inicjuje działania ekologiczne i pozyskuje również fundusze na rzecz ochrony środowiska naturalnego, klimatu i ochrony praw zwierząt.
Angażuje młodych ludzi do działań obywatelskich i tworzenia szerokiej koalicji do realizacji zadań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jego celem jest Bolesławiec jako miasto dbające o środowisko i zdrowie swoich mieszkańców.

Ewa Ochocka

to najlepsza lekkoatletka naszej szkoły. 
Jej największe osiągnięcia, to:
IV miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski w LA, III miejsce na Mistrzostwach Polski Samsung Athletic Cup w biegu na 100 m. Była uczestniczką Mistrzostw Świata Pucharu J. Humberta w Lekkiej Atletyce. Jest objęta szkoleniem kadry dolnośląskich juniorów. Jeżeli jeszcze dodamy, że Ewa otrzymuje corocznie świadectwo z białoczerwonym paskiem, to chapeau bas!

 
<< Początek < Poprzednia 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 Następna > Ostatnie >>

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli