II miejsce Cykora w międzynarodowym konkursie PDF Drukuj
W polsko-niemieckim konkursie "Via Regia" film zrealizowany przez uczniów klasy 3B zajął II miejsce!!!.

24 maja 2012 r. obradowała w Lubaniu komisja konkursowa w składzie: Valeska Schöne z Via Regia Begegnungsraum Landesverband Sachsen e.V., Ute Große koordynator projektu Via Regia w Niemczech z Christlich Sozialesbildungswerk Sachsen oraz Marek Karłowski koordynator projektu Via Regia w Polsce ze Stowarzyszenia PZFST Pogranicze.

Uczniowie zaskoczyli jurorów swoją ogromną kreatywnością. Komisja postanowiła przyznać dwa 1-miejsca oraz trzy 2-miejsca.

I miejsce ex aequo zajęły:
- Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulikowie za pracę pt. „Królewski traktem do Unii Europejskiej” pod kierownictwem Pani Danuty Baranek – Kostyszak (koło języka niemieckiego),
- Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu za pracę pt. „Od historii do współczesności” pod kierownictwem Pani Ewy Pachoty (koło plastyczno-dekoratorskie).

II miejsce ex aequo zajęły:
- Gimnazjum Samorządowe nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir w Bolesławcu za prace pt. „Cykor Podróżnik – Boso przez ViaRegia” pod kierownictwem Pana Szymona Głogowskiego (klasa 3B),
- Gimnazjum im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej w Gryfowie Śląskim za pracę pt. „Makieta – Szlak ViaRegia“ pod kierownictwem Pani Agnieszki Burbul (koło plastyczne G11),
- Paulus-Schule Königswartha za pracę pt. „Die Mittelalter-Kiste“.
 
Spotkanie z Mirą Stanisławską-Meysztowicz PDF Drukuj
1.06.12 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panią Mirę Stanisławską – Meysztowicz, prezesa Fundacji Nasza Ziemia, organizatorkę akcji „Sprzątanie świata” i inicjatorkę wielu wspaniałych przedsięwzięć ekologicznych.
W spotkaniu organizowanym w naszej szkole udział wzięli także przedstawiciele Gimnazjum Samorządowego nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 4. Była okazja, by posłuchać ciekawej opowieści o pełnym pasji życiu i pracy pani Stanisławskiej- Meysztowicz w Polsce i Australii oraz uzyskać odpowiedzi na liczne pytania.
Współorganizatorem imprezy było Stowarzyszenie Trójrzecze i Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej.
 
Sejm Dzieci i Młodzieży PDF Drukuj
W dniach 31 maja - 1 czerwca w Warszawie obradował Sejm Dzieci i Młodzieży. W sesji Sejmu uczestniczyło dwoje przedstawicieli naszego gimnazjum - Martyna Stasiak i Karol Lisiecki z klasy 3b, którzy zakwalifikowali się po wykonaniu zadania dotyczącego szkolnej demokracji.

Relacja Martyny Stasiak:
31 maja wyjechaliśmy do Warszawy. W tym dniu odbyły się warsztaty, na których rozmawialiśmy o Samorządzie Uczniowskim, jakie działania należy podjąć, aby działał on sprawniej w naszej szkole oraz jakie cechy, potrzeby i motywacje powinien mieć idealny lider.
Atmosfera była wspaniała, mieliśmy czas, aby się przedstawić i zapoznać z innymi, a następnie ze sobą współdziałać, ponieważ współpraca była główną ideą tego spotkania.
Następnego dnia (niestety ostatniego) wyjechaliśmy do Sejmu. Na początku zwiedzaliśmy gmach, następnie rozpoczęło się krótkie spotkanie z Panią Marszałek Ewą Kopacz.
O godzinie 10:00 zajęliśmy swoje miejsca i odbyły się obrady. Oczywiście na początku przemawiała Pani Marszałek, Pani Minister i Rzecznik Praw Dziecka, następnie posłowie i posłanki. Po przemówieniach zadawaliśmy Pani Minister pytania, a na koniec obrad odbyło się głosowanie w sprawie zmiany ustaw.
Podsumowując, było to niesamowite doświadczenie i szansa poznania wspaniałych ludzi, którzy działają i chcą działać dla dobra Samorządu Uczniowskiego.

Treść uchwały Sejmu Dzieci i Młodzieży:


Więcej na stronie www.ceo.org.pl
 
Egzamin na Kartę Motorowerową PDF Drukuj
25 maja 2012 r. o godz. 10.00 w naszej szkole odbył się egzamin na Kartę Motorowerową. Egzamin teoretyczny z Prawa o Ruchu Drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej sprawdzali nauczyciele z Gimnazjum Samorządowego nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir: pani Urszula Ilczyna i pan Tadeusz Zarzycki oraz pan Zdzisław Zarzycki z Gimnazjum Samorządowego nr 3. Egzaminatorami z praktycznej jazdy na motorowerze byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu: asp. Andrzej Czerwiński i st. sierż. Tomasz Kazimierczuk.

W tegorocznym egzaminie po raz pierwszy gościliśmy uczniów z Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu, gdzie na placu manewrowym przed naszą szkołą 22 kursantów mogło zdawać egzamin z praktycznej umiejętności jazdy na motorowerze. Motorower, tradycyjnie już, użyczony został z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze.

Kursanci egzamin rozpoczęli od egzaminu sprawdzającego wiedzę z zakresu Prawa o Ruchu Drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Egzamin był przeprowadzony po raz pierwszy w formie Konkursu. 10 uczniów, którzy najszybciej i poprawnie udzieliło odpowiedzi otrzymali nagrodę w postaci kamizelki odblaskowej. Nagrodzeni uczniowie to:

1. Paweł Pachołek z GS nr 3
2. Piotr Lewicki z GS nr 3
3. Renata Zawrotniak z GS nr 3
4. Damian Gotrych z GS nr 3
5. Paweł Bednarczuk z GS nr 3
6. Arkadiusz Gawęda z GS nr 3
7. Filip Przyłucki z GS nr 2
8. Jagoda Chrzanowska z GS nr 2
9. Malwina Wolska z GS nr 2
10. Mateusz Żabiński z GS nr 2

Wszyscy egzaminowani udowodnili, że potrafią jeździć na jednośladzie i potwierdzili bardzo wysoką wiedzę z zakresu prawa o Ruchu Drogowym. 38 uczestników otrzymało Kartę Motorowerową oraz koszulkę z logo „BOOM” czyli, Bezpieczni, Odważni, Odpowiedzialni Mądrzy.

Zapraszamy do galerii fotografii
 
Spotkanie edukacyjno- szkoleniowe pt. „Zrozumieć zachowania…” PDF Drukuj
Konferencja odbyła się 18 maja 2012 roku. Spotkania zrealizowane zostały w dwóch blokach. Blok dla młodzieży i dorosłych-w sali kina Forum oraz blok dla lekarzy, psychologów, nauczycieli, pedagogów - w Gimnazjum Samorządowym nr 2.

Spotkanie poprowadził dr Krzysztof Liszcz - lekarz, psychiatra, ekspert Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ds. FAS w latach 2006-2010.

FAS Fetal Alcohol Syndrome jest zespołem uszkodzeń organizmu i związanych z tym zaburzeń rozwoju u dzieci matek pijących alkohol w czasie ciąży. Objawy tego zespołu mogą być bardzo poważne, począwszy od zaburzeń rozwoju intelektualnego oraz społecznego, aż po liczne wady rozwojowe (m.in.: serca i stawów), a także uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Nie każde spożywanie alkoholu w ciąży kończy się wystąpieniem tego schorzenia, ale zawsze istnieje ryzyko problemów zdrowotnych, zwłaszcza uszkodzeń układu nerwowego.

W Polsce ok. 1/3 kobiet pije alkohol w czasie ciąży. Niekiedy są to małe ilości, ale badacze nie ustalili, jak dotąd, ilości alkoholu dozwolonej dla kobiet w ciąży. Dopóki taka bezpieczna ilość nie zostanie określona, kobiety planujące dziecko lub te będące w ciąży nie powinny pić alkoholu w ogóle. Nie wszyscy o tym wiedzą, dlatego podejmowane są działania promujące trzeźwość w okresie ciąży tak ważnym dla rozwoju i zdrowia dziecka.

Więcej…
 
Festiwal Uczniowskiej Nauki FUN PDF Drukuj
Dnia 19 maja br. we Wrocławiu uczniowie naszego gimnazjum reprezentowali szkołę na Festiwalu Uczniowskiej Nauki FUN. Występowali w składzie:
Klasa 1 „e”
1. Liliana Scelina
2. Patrycja Ropelewska
3. Kinga Biesiadecka
4. Katarzyna Komada
5. Pola Marawetz

Klasa 3 „g”
1. Wojciech Turek
2. Filip Górny
3. Sebastian Drabczyk
4. Marcin Liana

W trakcie FUN uczniowie zademonstrowali oryginalne pomysły z dziedziny nauk matematycznych; prezentowali własne doświadczenia rówieśnikom, nauczycielom i gościom festiwalu.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 Następna > Ostatnie >>

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli