Szkoła demokracji - młodzi samorządni PDF Drukuj
W naszej szkole dwie uczennice: Anna Błaszczak i Natalia Ogarek z klasy III G podjęły wyzwanie zrealizowania projektu zainicjowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Dziewczęta walczą o uzyskanie mandatu posłanek na „XVIII Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży”. Ania i Natalia wykonały szereg działań propagujących postawy demokratyczne wśród młodzieży.

 Aby poznać bezpośrednią opinię uczniów przeprowadziły na grupie 100 osób ankietę. (Zobacz ankietę)

Głównym zadaniem dziewcząt było jednak zorganizowanie i przeprowadzenie debaty.
Tegoroczna edycja obejmowała temat demokracji oraz samorządności szkolnej. Debata odbyła się 3 kwietnia   o godz. 14.30 w auli szkolnej. Uczennicom zależało na swobodnej wymianie zdań, dlatego zdecydowały się na debatę panelową.
Zaprosiły wielu gości specjalnych, m.in.: pana Dariusza Filistyńskiego – członka Rady Miasta oraz byłego członka Rady Rodziców,a także  dawnego absolwenta naszej szkoły, pana Mieczysława Sulikowskiego – emerytowanego nauczyciela, wieloletniego opiekuna samorządów uczniowskich, pana Jana Filipka - przewodniczącego związku zawodowego bolesławieckiej „Solidarności”, Krzysztofa Pieszko -obecnego przewodniczącego I LO, z-cę przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miasta, absolwentów naszego gimnazjum, przewodniczącą naszej szkoły, opiekunkę SU - p. Jolantę Smolińską –Yacoubi oraz byłą radną i byłą opiekunkę samorządu – p. Ewę Ołenicz – Bernacką.
Miały także zaszczyt zaprosić p. Dyrektor i Wicedyrektor.  
Więcej…
 
Samorząd nie jest potrzebny - debata PDF Drukuj
27 marca 2012 odbyła się w naszej szkole debata oxfordzka. Tezą debaty było: "Samorząd nie jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania szkoły". Organizatorem dyskusji byli Martna Stasiak i Karol Lisiecki, uczniowie klasy 3B, którzy są kandydatami na XVIII Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Sesja odbędzie się 1 czerwca 2012 roku w Warszawie,a jej tematem jest „Szkoła demokracji”.

W tym roku do udziału w projekcie przystąpili wszyscy ci, którzy są zainteresowani działaniem w swojej szkole, dyskutowaniem o roli samorządu szkolnego i wprowadzaniem nowych pomysłów w życie. Doświadczenia uczniów w działaniu mają stać się podstawą do dyskusji podczas obrad Sejmu 1 czerwca 2012 i wcześniejszych spotkań warsztatowych. Dlatego pierwszym etapem projektu było wykonanie przez uczestników i uczestniczki zadania praktycznego - przeprowadzenie w swoich szkołach i miejscowościach debaty dotyczącej szkolnych instytucji demokratycznych i ich funkcjonowania, a także udziału uczniów we współdecydowaniu o szkolnych sprawach.
 
Cykor Podróżnik 3 - Boso przez Via Regia PDF Drukuj
Via Regia - dawny szlak handlowy biegnący z Hiszpanii przez Bolesławiec, na Ukrainę. Trzeci odcinek Cykora poświęcony jest Bolesławcowi, w którym odkrywane są najważniejsze miejsca związane z tradycją miejscową, ale połączoną z Via Regia.

Oprócz Cykora w filmie spotkamy Świętego Jakuba, którego trakt związany jest z Wysoką Drogą, a także uczniów klasy 3B. Klasa ta nagrała ten odcinek na konkurs dotyczący "Via Regia" organizowany przez Stowarzyszenie "Pogranicze" z Lubania.
 
Dziewczęta z GS 2 - czwarte na Dolnym Śląsku PDF Drukuj
27.03.2012 odbył się finał dolnośląskiej gimnazjady w Jaworze. Zakwalifikowały się do niego 4 drużyny - mistrzowie strefy wałbrzyskiej, legnickiej, wrocławskiej i jeleniogórskiej.
Dziewczęta z GS 2 przegrały mecze ze Świdnicą i Jaworem.
Mistrzem Dolnego Śląska została drużyna z Wrocławia, wicemistrzem Świdnica, a medal brązowy zdobył Jawor.

Dziewczęta z GS 2 występowały w składzie: Agnieszka Lachowicz, Monika Sandak, Martyna Pawlik, Katarzyna Bańbura, Ewelina Rosińska, Jagoda Marcinko, Anita Kowalik i Urszula Dobrzańska.
Opiekunem była pani Jadwiga Stachów.

Zapraszamy do galerii
 
Dwójeczka - kwiecień 2012 PDF Drukuj

W kwietniowym numerze "Dwójeczki" można przeczytać, jak świętowaliśmy Dzień Wiosny oraz jak przebiegały Nocne Błyski. Są też informacje dla lubiących spotkania z podróżnikami, dla kochających Mangę oraz interesujące wprawki dziennikarskie zdolnych uczniów z różnych klas.

Ściągnij i przeczytaj

 
III miejsce w konkursie plastycznym PDF Drukuj
Gratulujemy Mateuszowi Trusiewiczowi z klasy III b za zajęcie III miejsca w konkursie plastycznym dotyczącym tematu niepełnosprawności. Konkurs został ogłoszony w ramach projektu „ Razem w pełni sprawni”, w którym uczestniczyła nasza szkoła.

Praca Mateusza została opublikowana, można ją podziwiać w albumie „ Razem w pełni sprawni” wydanym przez Fundację „ Promyk Słońca”.
 
<< Początek < Poprzednia 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 Następna > Ostatnie >>

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli