Podsumowanie I semestru realizacji projektu EKOLOGIA – żywioł WODA PDF Drukuj

11 stycznia 2012 r., na ostatnich w semestrze zajęciach z projektu, uczniowie podsumowali półroczną pracę. Zaprezentowali wyniki swoich badań w postaci plakatów, prezentacji multimedialnych i filmu. Jedna z grup przygotowała wywiad z pracownikiem wodociągów miejskich. Gimnazjaliści omówili efekty swojej pracy w bardzo profesjonalny sposób.

W projekt „EKOLOGIA - 3 – żywioły: WODA, ZIEMIA, POWIETRZE” zaangażowało się 44 uczniów, pracujących w 9 zespołach. Wszyscy brali udział w wycieczkach, doświadczeniach, badaniach naukowych.

 

Więcej…
 
BOOM w mediach PDF Drukuj

Informacje o projekcie realizowanym przez nasze Gimnazjum znaleźć można  w następujących mediach:

www.bolec.info

Telewizja Azart-Sat

Telewizja Łużyce

www.otoboleslawiec.pl

 
oraz na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec.

 
2012 - Rok Janusza Korczaka PDF Drukuj

W związku z ogłoszeniem roku 2012 - ROKIEM KORCZAKA zostały w naszym gimnazjum zaplanowane liczne działania: 

1. Wywieszenie plakatu informacyjnego, że 2012 r.  jest Rokiem Korczaka

2. Przeprowadzenie na godzinach wychowawczych lekcji związanych z prezentacją osoby Janusza Korczaka oraz przygotowanie wpisu i umieszczenie go na www.pskorczak.org.pl (zakładka Dziękuję, proszę, przepraszam).

3. Konkurs plastyczny (plakat) na temat: "Moja interpretacja myśli (aforyzmów) J.Korczaka".

4. Przeprowadzenie lekcji j.polskiego w sali komputerowej. Zaproszenie uczniów na stronę internetową Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.

5. Artykuł do gazetki szkolnej w formie listu J.Korczaka (Dziękuję, proszę, przepraszam).

6. Udział w konkursie "Co jest dla mnie najważniejsze?". Wartości J.Korczaka w szkole XXI wieku organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Grupę Edukacyjną S.A.

7. Wystawa w czytelni.

8. Informacja o Roku Korczakowskim i działaniach z nim związanych w gazetce szkolnej "Dwójeczka" (marzec 2012) i na stronie www szkoły.

 
Konferencja "Razem w pełni sprawni" PDF Drukuj

W konferencji "Razem w pełni sprawni", która odbyła się w Wojcieszycach k. Jeleniej Góry, wzięli udział przedstawiciele naszego gimnazjum.

Celem konferencji było przedstawienie wypracowanych wspólnie przez uczestników projektu metod wprowadzania tematyki niepełnosprawności do szkół ogólnodostępnych. Wzięli w niej udział polscy i saksońscy specjaliści z zakresu edukacji oraz rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. W ramach konferencji zostały także zaplanowane prezentacje szkół uczestniczących w projekcie oraz podsumowanie konkursów organizowanych w szkołach.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Wydział ds. osób niepełnosprawnych oraz Stowarzyszenie „Frauen Auf Dem Weg Nach Europa” e.v. z Görlitz wraz z Fundacją "Promyk Słońca" we współpracy z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Saksońskim Instytutem Oświatowym w Radebeul.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Wyniki ogólnopolskiego konkursu "Drugie Życie Elektrośmieci" PDF Drukuj

Gratuluję i dziękuję zespołowi Ekobolgim2 z klasy 3f za pracę w projekcie i zajęcie 10. miejsca na 68 startujących drużyn z całego kraju. Sukces w pierwszym etapie będzie mobilizacją w drugim etapie konkursu.

Opiekun drużyny Maria Subik

 

Więcej…
 
II miejsce w Mistrzostwach Bolesławca w piłce ręcznej PDF Drukuj

Reprezentacje naszej szkoły w piłce ręcznej (dziewczęta i chłopcy)  zajęły II miejsce w Mistrzostwach Bolesławca Szkół Gimnazjalnych.

Opiekunem zawodników był Łukasz Medyński.

Gratulujemy

 
<< Początek < Poprzednia 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 Następna > Ostatnie >>

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli