Jesteśmy w finale dolnośląskiej gimnazjady PDF Drukuj
W mistrzostwach strefy w siatkówce triumfowała ekipa z GS nr 2 w Bolesławcu.

Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Dziewcząt rozegrano 13 marca w Janowicach Wielkich. W zawodach zwyciężył drużyna z naszego gimnazjum.

Opiekunką zespołu jest Jadwiga Stachów.

 
Warto być dobrym PDF Drukuj
 
Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem PDF Drukuj

We wtorek 6 marca 2012 r. w Galerii Format Miejskiej Biblioteki Publicznej grupa uczniów oraz nauczycieli z Gimnazjum Samorządowego nr 2 uczestniczyła w spotkaniu z dziennikarzem i reportażystą Jackiem Hugo-Baderem. Jest to jeden z najbardziej cenionych w Polsce pisarzy zajmujących się krajami byłego ZSRR. W swoich artykułach i książkach opisuje realia dzisiejszego życia, ale często w powiązaniu z bolesnymi losami Polaków na „nieludzkiej ziemi”, stąd przede wszystkim obecność na imprezie członków Związku Sybiraków i nas, których szkoła od ponad roku nosi imię „Polaków Zesłanych na Sybir”.

Jacek Hugo-Bader z wielką pasją i zaangażowaniem opowiadał o początkach swojej przygody ze Wschodem, propozycjach zawodowych, przygotowaniach do wypraw oraz ciekawych ludziach poznanych w krajach byłego ZSRR.

Po spotkaniu każdemu miłośnikowi swego pisarstwa chętnie podpisywał książki : "W rajskiej dolinie wśród zielska", "Biała gorączka" oraz "Dzienniki kołymskie", które są dostępne w księgarniach, a tego dnia były także do zakupienia w bibliotece.

Warto wspomnieć, że bohater spotkania jest doceniany za granicą - brytyjski dziennik „The Independent” uznał Jacka Hugo-Badera za jednego z najlepszych i najciekawszych autorów prozy podróżniczej na świecie.

 
I miejsce - Dolnośląski Konkurs Geograficzny "Alfred" PDF Drukuj

Dnia 7 marca w gimnazjum nr 20 we Wrocławiu im. Profesora Alfreda Jahan odbył się VI Dolnośląski Konkurs Geograficzny ALFRED.
Swoją wiedzę o "Wodach powierzchniowych i podziemnych" sprawdzało 79 uczniów z 39 dolnośląskich gimnazjów.

I miejsce ex aequo zajął Arkadiusz Karczmarz uczeń klasy II b.

Uczestnicy konkursu uczestniczyli również w zajęciach w Instytucie Klimatologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Konkurs patronatem objął: Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu

Honorowy patronat nad konkursem objęli: prof. dr hab. Piotr Migoń, Dyrektor Instytutu Geografii Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz pan Zdzisław Olejczyk, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny MPWiK S.A. we Wrocławiu.

Zapraszamy do galerii.

Link do strony organizatora: http://gim20.wroc.pl/konkurs-alfred

 
Edukacja ekologiczna konsumentów na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej PDF Drukuj

Uczniowie klasy 1d, pod kierunkiem pani Jolanty Smolińskiej-Yacoubi wezmą udział w projekcie leśnym, dotyczącym zrównoważonej konsumcji oraz odpowiedzialnej gospodarki zasobami leśnymi.

Zajęcia wprowadzające do tego projektu odbyły się 5 marca 2012 i prowadzone były przez panią Magdalenę Głogowską, edukatorkę Polskiej Zielonej Sieci.

Warto wspomnieć, że Polska Zielona Sieć wybrała naszą szkołę do realizacji tego projektu, spośród wielu zgłoszeń, które spłynęły z Dolnego Śląska. Jesteśmy jedną z pięciu szkół na terenie województwa, która dostąpiła możliwości działania w tym obszarze.

Uczestnicy projektu będą mieli nie lada wyzwanie, stworzyć film przedstawiający działania i przeprowadzone akcje i przeprowadzone akcje promujące i rozpowszechniające dobre praktyki w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji drewna i produktów papierniczych w różnych grupach społeczności lokalnej.

Uczniowie wraz z nauczycielem uzupełniają przygotowany wzór raportu oceniającego zasięg organizowanej kampanii oraz zmiany w społeczności, które zaszły w wyniku ich działań.

Więcej o projekcie na stronie www.ekonsument.pl/lasy

 

Więcej…
 
Podwójne mistrzostwo w sztafetach pływackich PDF Drukuj

W mistrzostwach Bolesławca w sztafetach pływackich zwyciężyły ekipy dziewcząt i chłopców z GS nr 2.

W Bolesławieckim Parku Wodnym „Orka” rozegrano Mistrzostwa Bolesławca Szkół Gimnazjalnych w Sztafetach Pływackich. Ekipy rywalizowały na dystansie 10 x 50 m stylem dowolnym. W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna z GS nr 2, która wystąpiła w składzie: Karolina Mielnik, Paulina Lichwierowicz, Anna Stępień, Michela Niedźwiecka, Karolina Wolska, Dagmara Parchimowicz, Agnieszka Schmidt, Patrycja Nizioł, Kamila Kamińska i Jagoda Marcinko.

W kategorii chłopców najlepsza okazała się ekipa z GS nr 2, występująca w składzie: Wojciech Biały, Filip Przyłucki, Mateusz Boćko, Marcin Żyżak, Damian Klisiewicz, Wojciech Liebert, Dawid Juszczyk, Rafał Wójtowicz, Jonasz Szkirpan i Przemysław Wołyniak.

(źródło: Istotne Informacje)

 
<< Początek < Poprzednia 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 Następna > Ostatnie >>

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli