Wolontariat w naszej szkole PDF Drukuj
Wolontariat daje możliwości poznania nowych miejsc i ludzi oraz wzbogaca młodego człowieka, pozwalając mu odkryć swoje słabe i mocne strony. W ramach wolontariatu uczniowie mogą rozwijać nabyte umiejętności, np. doskonalić język obcy, zdolności plastyczne, a przede wszystkim umiejętność pomagania innym oraz przebywania z rówieśnikami.
W naszej szkole jest grupa takich ludzi, którzy poświęcają swój prywatny czas po to, by spotykać się ze sobą i pomagać innym. Osoby te w każdy poniedziałek od godziny 13.30 do 15.30 przychodzą do świetlicy oraz dodatkowo udzielają się w różnych przedsięwzięciach, m.in. w akcjach organizowanych przez Fundację "Dziewczynka z zapałkami", pomagają też w okolicznosciowych szkolnych imprezach, aktywnie reklamują działania szkolnego wolontariatu poprzez ulotki, zwracają uwagę na źle traktowane zwierzęta. Z niektórych akcji wolontariusze otrzymują podziękowania osobiście bądź grupowo.

Warto wspomnieć o akcji, która jest już stałym elementem wolontariuszy GS2 - o "Opłatku dla Niepełnosprawnych", który po raz dwunasty odbył się w Bolesławcu w sali I LO . To niezwykłe wydarzenie dla tysiąca osób organizuje TPD, a pracami kieruje pani Jadwiga Bobek oraz Starostwo Powiatowe w Bolesławcu, oczywiście przy wsparciu wielu instytucji i organizacji samorządów z terenu całego powiatu. Należy podkreślić, że impreza ta nie odbyłaby się bez wsparcia wielu wolontariuszy, między innymi także naszych.

Te osoby otrzymały podziękowania od pani Jadwigi Bobek, dlatego warto je wymienić: Anita Kowalik, Ada Świątkowska, Magda Kosyk, Alicja Zawrotniak, Pola Morawetz, Natalia Koman, Malwina Wolska, Marcel Żabski, Ola Waszyk, Kamil, Koziarski, Angelika Śliwa, Emilia Biegacz, Damian Pańków, Ilona Forma, Bartosz Ferlewicz, Celestyna Skóra(absolwentka), Weronika Seremak, Agata Rompała, Ewelina Dubiel, Norbert Motkowicz, Aneta Żabska, Patrycja Ropelewska, Adam Papajonau, Patrycja Durda, Paula Michalak, Pawel Kamyszek, Natalia Hunik, Paulina Boćko, Wiktor Jaśkiewicz, Agnieszka Lachowicz.

Wolontariat to najlepsza szkoła życia. Chętnych do działania zapraszamy na spotkaniaa. Liczy się każda para rąk i każdy nowy pomysł.
O.S.

Zapraszam do galerii zdjęć.
 
VI miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym PDF Drukuj
Dnia 2 kwietnia w Teatrze ”Kamienica” w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „ W Kalejdoskopie pamięci – Polska i Polacy 1939-1989. W kraju czy poza krajem? Dylematy Polaków.” Organizowanego przez Biuro Edukacji Publicznej oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Uczennica naszej szkoły Anna Błaszczak z kl. III G została laureatką konkursu, zajmując szóste miejsce w Polsce. II etap konkursu polegał na przedstawieniu wybranej postaci, która w okresie komunizmu wahała się czy emigrować,czy pozostać w kraju. Nasza laureatka w pracy napisanej pod kierunkiem pani Anny Gorzkowicz przedstawiła postać bolesławieckiego działacza niepodległościowego, obecnie przewodniczącego NSZZ „Solidarność” pana Jana Filipka.

Pracę
Gratulujemy sukcesu!
 
Powiatowy turniej wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym PDF Drukuj
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Bolesławiec w GS nr 2 przeprowadzili Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

W konkursie uczestniczyło 21 szkół w tym 13 szkół podstawowych oraz 8 szkół gimnazjalnych z terenu miasta i powiatu. Celem rywalizacji było propagowanie wśród uczniów zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i znajomości przepisów z zakresu ruchu drogowego. Turniej składał się z dwóch części - testu wiedzy oraz sprawdzianu umiejętności praktycznych, czyli przejazdu rowerem na czas toru z przeszkodami.

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce Szkoła Podstawowa z Nowogrodźca,
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 z Bolesławca,
III miejsce Szkoła Podstawowa z Gierałtowa.

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce Gimnazjum Samorządowe nr 2 z Bolesławca, drużyna w składzie: Filip Zwolski, Mateusz Bińczycki i Patryk Kuryło
II miejsce Gimnazjum Samorządowe z Gromadki,
III miejsce Gimnazjum Samorządowe nr 4 z Bolesławca.

Nagrodą dla najlepszego uczestnika konkursu był rower i otrzymał go Szymon Kut ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu.

Policjanci z bolesławieckiej drogówki prowadzący po raz kolejny turniej zauważyli wysoki poziom umiejętności i wiedzy teoretycznej uczestników na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Zwycięskie drużyny pojadą na eliminacje okręgowe.

Nagrody dla wygranych ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze, Bank Zachodni WBK i Carrefour.

Artykuł pochodzi ze strony www.bolec.info
 
Życzenia wielkanocne PDF Drukuj
Z okazji zbliżającej się Wielkanocy pragniemy złożyć wszystkim naszym Sympatykom i Przyjaciołom najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych Świąt spędzonych w miłym, rodzinnym gronie oraz wiele radości w ciepłe dni długo wyczekiwanej wiosny.

Uczniowie i Pracownicy Gimnazjum Samorządowego nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir w Bolesławcu
 
Szkoła demokracji - młodzi samorządni PDF Drukuj
W naszej szkole dwie uczennice: Anna Błaszczak i Natalia Ogarek z klasy III G podjęły wyzwanie zrealizowania projektu zainicjowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Dziewczęta walczą o uzyskanie mandatu posłanek na „XVIII Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży”. Ania i Natalia wykonały szereg działań propagujących postawy demokratyczne wśród młodzieży.

 Aby poznać bezpośrednią opinię uczniów przeprowadziły na grupie 100 osób ankietę. (Zobacz ankietę)

Głównym zadaniem dziewcząt było jednak zorganizowanie i przeprowadzenie debaty.
Tegoroczna edycja obejmowała temat demokracji oraz samorządności szkolnej. Debata odbyła się 3 kwietnia   o godz. 14.30 w auli szkolnej. Uczennicom zależało na swobodnej wymianie zdań, dlatego zdecydowały się na debatę panelową.
Zaprosiły wielu gości specjalnych, m.in.: pana Dariusza Filistyńskiego – członka Rady Miasta oraz byłego członka Rady Rodziców,a także  dawnego absolwenta naszej szkoły, pana Mieczysława Sulikowskiego – emerytowanego nauczyciela, wieloletniego opiekuna samorządów uczniowskich, pana Jana Filipka - przewodniczącego związku zawodowego bolesławieckiej „Solidarności”, Krzysztofa Pieszko -obecnego przewodniczącego I LO, z-cę przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miasta, absolwentów naszego gimnazjum, przewodniczącą naszej szkoły, opiekunkę SU - p. Jolantę Smolińską –Yacoubi oraz byłą radną i byłą opiekunkę samorządu – p. Ewę Ołenicz – Bernacką.
Miały także zaszczyt zaprosić p. Dyrektor i Wicedyrektor.  
Więcej…
 
Samorząd nie jest potrzebny - debata PDF Drukuj
27 marca 2012 odbyła się w naszej szkole debata oxfordzka. Tezą debaty było: "Samorząd nie jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania szkoły". Organizatorem dyskusji byli Martna Stasiak i Karol Lisiecki, uczniowie klasy 3B, którzy są kandydatami na XVIII Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Sesja odbędzie się 1 czerwca 2012 roku w Warszawie,a jej tematem jest „Szkoła demokracji”.

W tym roku do udziału w projekcie przystąpili wszyscy ci, którzy są zainteresowani działaniem w swojej szkole, dyskutowaniem o roli samorządu szkolnego i wprowadzaniem nowych pomysłów w życie. Doświadczenia uczniów w działaniu mają stać się podstawą do dyskusji podczas obrad Sejmu 1 czerwca 2012 i wcześniejszych spotkań warsztatowych. Dlatego pierwszym etapem projektu było wykonanie przez uczestników i uczestniczki zadania praktycznego - przeprowadzenie w swoich szkołach i miejscowościach debaty dotyczącej szkolnych instytucji demokratycznych i ich funkcjonowania, a także udziału uczniów we współdecydowaniu o szkolnych sprawach.
 
<< Początek < Poprzednia 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 Następna > Ostatnie >>

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli