GS 2 Mistrzami Powiatu w siatkówce dziewcząt i chłopców PDF Drukuj

Mistrzostwa rozegrane zostały według regulaminu Dolnośląskiej Gimnazjady zgodnie z Kalendarzem Imprez S.Z.S.- Dolny Śląsk, w dniach 16-17.02.2012. w sali sportowej gimnazjum w Gromadce i gimnazjum w Nowogrodcu.

Mistrzyniami Powiatu zostały : Monika Sandak, Anita Kowalik, Urszula Dobrzańska, Martyna Pawlik, Ewelina Rosińska , Jagoda Marcinko, Katarzyna Bańbura, Agnieszka Lachowicz, Patrycja Gałkus, Agata Zbroja, Anna Kulesza  i Karolina Kuczyńska, a opiekunką drużyny była Jadwiga Stachów .

Mistrzami Powiatu zostali : Rafał Wójtowicz,Damian Gradzik, Wojciech Turek, Piotr Krauss, Sebastian Drabczyk, Kacper Olszewski, Kacper Wojdygo, Marek Baran, Przemysław Klimek  i Dawid Bis, a opiekunem drużyny był Tomasz Markowski .

 

Więcej na stronie Powiatu Bolesławieckiego.

 
Cykor Podróżnik - odc. 2 - Golfiarze z Kraśnika PDF Drukuj

Cykor wpada w ręce golfiarzy z Kraśnika, udaje mu się uciec, jednak oni nie odpuszczają.

Trwa nieustający pościg za Cykorem i Kamilą, para dostaje schronienie u wesołych Kraśniczanek, jednakże nie ma nic za darmo...

Kolejny odcinek Cykora Podróżnika już do obejrzenia tutaj.

 
Ogólnopolski Konkurs „Epizody kresowe” PDF Drukuj

6 lutego 2012 roku o godz.13. 00 w budynku naszego gimnazjum odbyło się kolejne spotkanie
z bolesławianami, którzy swoje dzieciństwo spędzili na Kresach.

Wśród zaproszonych gości byli: Pan Michał Wojdyła, Pani Stanisława Zięcik, Pani Stanisława Balawender oraz Pan Mieczysław Sulikowski.

W spotkaniu uczestniczyło aż 49 uczniów z naszego gimnazjum, którzy pod kierunkiem nauczycieli: pani Ewy Chrobot i pani Katarzyny Sulik przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Epizody kresowe”.

Młodzież do 31 marca 2012 roku jest zobligowana do przygotowania w formie wspomnień, pamiętników, albumów, folderów, wywiadów, prezentacji multimedialnych projektów, które będą ukazywały życie Polaków w latach 1780 – 1960. Zaproszeni goście niewątpliwie zostaną bohaterami tych twórczych form literackich i publicystycznych, a efekt ich pracy będzie można ocenić w czasie Dnia Kresowiaka zorganizowanym w ostatnim tygodniu marca.

Autorom prac życzymy wielu sukcesów, ciekawych odkryć, niezapomnianych rozmów, a zaproszonym gościom dziękujemy za bezinteresowną pomoc, wiedzę, poświęcony czas, materiały i uśmiech.

Katarzyna Sulik

 
I Regionalnym Konkurs Recytatorski o Tematyce Sybirackiej PDF Drukuj

17 lutego 2012 r. uczennice klasy III c Kamila Kamińska i Amelia Osip prezentowały swe umiejętności na I Regionalnym Konkursie Recytatorskim o Tematyce Sybirackiej. Organizatorem konkursu było Prywatne Gimnazjum im. Sybiraków we Lwówku Śląskim, wspólnie z Powiatowym Centrum Edukacji i Zarządem Oddziału Związku Sybiraków. Honorowym patronem imprezy był starosta lwówecki Józef Mrówka.

Popisy recytatorów szkół powiatu lwóweckiego oraz szkół noszących imię Sybiraków odbywały się w stylowej Sali Mieszczańskiej lwóweckiego Ratusza. Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie wiersza i fragmentu prozy o tematyce upamiętniającej losy Polaków zesłanych na nieludzką ziemię.

Nasze gimnazjalistki, przygotowywane przez panią Ewę Ołenicz-Bernacką, przedstawiły wiersze Elżbiety Leopold i wspomnienia Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Świetna interpretacja, nienaganna dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji o niełatwej przecież tematyce, wywarły wrażenie na jurorach i wzbudziły wzruszenie publiczności. Nasze uczestniczki zostały uhonorowane przyznaniem Kamili Kamińskiej III miejsca, a Amelii Osip wyróżnienia.

Gratulujemy!

 
Grupa rekonstrukcji historycznej PDF Drukuj

Zapraszamy wszystkich chętnych – zarówno z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, jak i spoza gimnazjum – do współpracy w tworzeniu grupy rekonstrukcji historycznej związanej z kawalerią polską z okresu II Rzeczypospolitej, która będzie działać na zasadzie stowarzyszenia.

Celem grupy będzie połączenie pasji historycznej, propagowanie wiedzy związanej z historią wojskowości polskiej oraz nauki jazdy konnej.

 

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 24.02.2012 r. o godz. 14.25 w sali Gimnazjum Samorządowym nr 2 w Bolesławcu przy ul. Bielskiej 5.

 
I miejsce - Konkurs wiedzy o bezpiecznym internecie PDF Drukuj

W dniu 15 lutego 2012 roku odbył się w Zespole Szkół Elektronicznych w Bolesławcu „Konkurs wiedzy o bezpiecznym internecie”.

 

Reprezentacja Gimnazjum Samorządowego nr 2 im. „Polaków Zesłanych na Sybir” w składzie Rafał Skrzypek i Damian Cichewicz zajęła I miejsce.

 

Gratulacje.

 

Opiekunem drużyny był Tadeusz Zarzycki.

 
<< Początek < Poprzednia 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Następna > Ostatnie >>

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli