Poznajemy Ojcowiznę - etap wojewódzki PDF Drukuj
14 marca w Muzeum Miedzi w Legnicy odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”.
Do etapu wojewódzki zakwalifikowały się prace naszych dwóch uczennic: Karoliny Filistyńskiej - „Wokół bolesławieckich murów obronnych” oraz Dagmary Parchimowicz - „Syberia raz jeszcze”.

Praca Dagmary zajęła I miejsce i tym samym została zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia pracy Karoliny Filistyńskiej.

Uczennicom gratulujemy.
 
Finaliści SUDOKU PDF Drukuj
Zakończył się etap szkolny konkursu "Sudoku".
Po pasjonujących rozgrywkach w "łamaniu głowy" ostatecznie do finału zakwalifikowali się:
Piotr Filistyński, Julia Kukieła, Anita Szerszunowicz, Karolina Wolska, Patryk Jasiński, Klaudia Pawlikowska, Patrycja Walczak, Adam Bakalarczyk, Sebastian Drabczyk, Kamila Kamińska
 
Jesteśmy w finale dolnośląskiej gimnazjady PDF Drukuj
W mistrzostwach strefy w siatkówce triumfowała ekipa z GS nr 2 w Bolesławcu.

Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Dziewcząt rozegrano 13 marca w Janowicach Wielkich. W zawodach zwyciężył drużyna z naszego gimnazjum.

Opiekunką zespołu jest Jadwiga Stachów.

 
Warto być dobrym PDF Drukuj
 
Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem PDF Drukuj

We wtorek 6 marca 2012 r. w Galerii Format Miejskiej Biblioteki Publicznej grupa uczniów oraz nauczycieli z Gimnazjum Samorządowego nr 2 uczestniczyła w spotkaniu z dziennikarzem i reportażystą Jackiem Hugo-Baderem. Jest to jeden z najbardziej cenionych w Polsce pisarzy zajmujących się krajami byłego ZSRR. W swoich artykułach i książkach opisuje realia dzisiejszego życia, ale często w powiązaniu z bolesnymi losami Polaków na „nieludzkiej ziemi”, stąd przede wszystkim obecność na imprezie członków Związku Sybiraków i nas, których szkoła od ponad roku nosi imię „Polaków Zesłanych na Sybir”.

Jacek Hugo-Bader z wielką pasją i zaangażowaniem opowiadał o początkach swojej przygody ze Wschodem, propozycjach zawodowych, przygotowaniach do wypraw oraz ciekawych ludziach poznanych w krajach byłego ZSRR.

Po spotkaniu każdemu miłośnikowi swego pisarstwa chętnie podpisywał książki : "W rajskiej dolinie wśród zielska", "Biała gorączka" oraz "Dzienniki kołymskie", które są dostępne w księgarniach, a tego dnia były także do zakupienia w bibliotece.

Warto wspomnieć, że bohater spotkania jest doceniany za granicą - brytyjski dziennik „The Independent” uznał Jacka Hugo-Badera za jednego z najlepszych i najciekawszych autorów prozy podróżniczej na świecie.

 
I miejsce - Dolnośląski Konkurs Geograficzny "Alfred" PDF Drukuj

Dnia 7 marca w gimnazjum nr 20 we Wrocławiu im. Profesora Alfreda Jahan odbył się VI Dolnośląski Konkurs Geograficzny ALFRED.
Swoją wiedzę o "Wodach powierzchniowych i podziemnych" sprawdzało 79 uczniów z 39 dolnośląskich gimnazjów.

I miejsce ex aequo zajął Arkadiusz Karczmarz uczeń klasy II b.

Uczestnicy konkursu uczestniczyli również w zajęciach w Instytucie Klimatologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Konkurs patronatem objął: Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu

Honorowy patronat nad konkursem objęli: prof. dr hab. Piotr Migoń, Dyrektor Instytutu Geografii Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz pan Zdzisław Olejczyk, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny MPWiK S.A. we Wrocławiu.

Zapraszamy do galerii.

Link do strony organizatora: http://gim20.wroc.pl/konkurs-alfred

 
<< Początek < Poprzednia 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Następna > Ostatnie >>

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli