13 grudnia - 30 lat później PDF Drukuj
Stan wyjątkowy w naszym Gimnazjum okiem reżimowej telewizji Gim2TV, która na czas realizacji zadania została zmilitaryzowana w celu osiągnięcia zamierzonego efektu przez władze placówki.
 
Duży sukces naszego chóru PDF Drukuj

Nasz szkolny chór, pod dyrekcją pani Justyny Rapy, zajął II miejsce w kategorii chórów szkół ponadpodstawowych w IX Przeglądzie Wrocławskich Chórów Szkolnych Projektu Śpiewający Wrocław i Programu Śpiewająca Polska - Region Wrocław.
Gratulujemy !

 
13 grudnia - 30 lat później PDF Drukuj

Projekt "13 grudnia - 30 lat później" został zrealizowany w naszym gimnazjum, aby przybliżyć uczniom czasy komunizmu, ze szczególnym uwzględnieniem stanu wojennego. W tym dniu lekcje rozpoczęły się od zajęć na temat praw człowieka. Po godzinie w radiowęźle szkolnym odezwał się nieznany głos wzywający wszystkich do sali gimnastycznej, brzmiał złowieszczo i nikt nie wiedział, co się wydarzy. Po kilkunastu minutach stania w ciszy i konsternacji znów z głośników odezwał się głos: "Wprowadzony zostaje w szkole stan wyjątkowy... odebrane zostaje Wam prawo do nauki, przerw, głosu...".

Wszyscy zaskoczeni w ciszy powrócili do sal lekcyjnych, gdzie otrzymali od nauczycieli zadanie - przepisać zgodnie z instrukcją artykuł z gazety. Całe zadanie było dość absurdalne - większość bez słowa skargi wykonywało polecenie, ale zdarzyli się podrzegacze i buntownicy, którzy kwestionowali sens tej pracy - oni trafili do gabinetu dyrektora. Warto też wspomnieć, że przez ten czas uczniowie nie mieli swobodnego prawa do wyjścia poza klasę i aby mogli z niego skorzystać, wypisywana była im przepustka. Na korytarzu czekała natomiast kolejna niespodzianka - kontrola dokumentów !

Po odwołani stanu wyjątkowego w szkole odbyła się debata oxfordzka zorganizowana przez panią Annę Gorzkowicz, na temat praw człowieka. Uczestnicy zastanawiali się nad dość ryzykowną tezą głoszącą, że łamanie praw człowieka nigdy nie jest usprawiedliwione. Obie strony debaty wykazały się interesującymi argumentami i publiczność poparła przeciwników tej tezy. 
Po tej części programu odbyło się spotkanie z działaczami "Solidarności" z okresu jej początków, tj. z panami J. Filipkiem i Z. Razikiem oraz otwarcie w szkolnej czytelni wystawy upamiętniającej stan wojenny.

Na zakończenie uroczystości podziwialiśmy przedstawienie przygotowane pod kierunkiem pani Ewy Ołenicz-Bernackiej, które trwale zapadło w pamięć uczniów i zaproszonych gości.

 

Ściągnij numer specjalny "Dwójeczki" - Stan wojenny.

Galeria plakatów "Stan wojenny".

Zapraszamy do galerii.

 
Zabawy mikołajkowe z wychowankami domu dziecka PDF Drukuj

6 grudnia nasze gimnazjum odwiedziły dzieci z Domu Dziecka. Przedszkolaki, bo nasi goście mieli od 2 do 6 lat, miały okazję pobawić się ze starszymi kolegami i wziąć udział w różnych konkursach.
Do harcówki, gdzie odbywała się impreza, przybył także św. Mikołaj, baaardzo wyczekiwany przez maluchy. Każdy brzdąc otrzymał słodki upominek, a na ich twarzach zagościły uśmiechy. Było to niezwykłe przeżycie także dla nas. W ten dzień każdy zasługuje na chwilę radości i uwagę. Cieszymy się, że chociaż ten krótki czas mogliśmy spędzić z dziećmi i sprawić, że poczuły się szczęśliwe.
Wizytę podopiecznych Domu Dziecka zorganizowała klasa III e wraz z wychowawczynią, a także z pomocą pani Olimpii Salwerowicz.

Zapraszamy do galerii.

Karolina Filistyńska z kl. III E

 
Sukcesy naszych uczniów w konkursie fotograficznym "Dzikość natury - dzikość serca" PDF Drukuj

7 grudnia odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym i fotograficznym "Dzikość natury - dzikość serca". Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17.00 i przybyło na nią blisko 40 osób - laureatów wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Następnie zdobywcom pierwszych miejsc w konkursie fotograficznym wręczone zostały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody - 10-calowe tablety, natomiast wyróżnione osoby otrzymały dwutomowy album "Ptaki".

W kategorii plastycznej wręczono 3 nagrody główne oraz 4 wyróżnienia. Ponadto odbyło się również wręczenie nagród w kategorii "Leśne spotkania 1 stopnia" oraz nagrody specjalne jury.

Z naszego gimnazjum laureatami zostali:
- Krzysztof Wąsik - III miejsce 
- Radosław Górecki - wyróżnienie

Uroczystość odbyła się w Bolesławieckim Ośrodku Kultury - Międzynarodowym Centrum Ceramiki.
Nagrody zostały sfinansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Trójrzecze) oraz Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bolesławcu. 

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie "Trójrzecze".
Współorganizatorami konkursu były: Urząd Miasta Bolesławiec, Starostwo Powiatowe Zgorzelec oraz Starostwo Powiatowe Bolesławiec.

Lista nagrodzonych osób w konkursie fotograficznym.

Lista nagrodzonych osób w konkursie plastycznym.

Zapraszamy do galerii.

 

 
Projekt "13 grudnia - 30 lat później" PDF Drukuj

 

Przeczytaj obwieszczenie dotyczące projektu 13 grudnia

 

Dwójeczka - wydanie specjalne - 13 grudnia 2011

 
Koło języka angielskiego PDF Drukuj

Wszystkich uczniów zainteresowanych nauką języka angielskiego zapraszamy do uczestnictwa w kółku języka angielskiego prowadzonym przez panią Annę Christy Lacsa.

 

Dowiedz się więcej...

 
Laureatka w konkursie "My Polacy, My Dolnoślązacy" PDF Drukuj

Dnia 30.11.2011r. w Sali Wielkiej Wrocławskiego Ratusza odbyła się uroczysta gala, na której zostały wręczone nagrody dla laureatów VII edycji konkursu literackiego „MY POLACY, MY DOLNOŚLĄZACY” o laur ZŁOTEGO PIÓRA.

Pośród nich znalazła się uczennica naszego gimnazjum Natalia Ogarek, która otrzymała wyróżnienie.

Opiekun: Ewa Chrobot.

 
Wyróżnienie w konkursie fotograficznym PDF Drukuj

Uczennica naszego gimnazjum, Oliwia Żabińska z klasy II f została wyróżniona w Konkursie Fotograficznym "Mój las" (kategoria szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne) organizowanym przez Nadleśnictwo Bolesławiec w ramach Międzynarodowego Roku Lasów.

Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 100 prac.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 02.12.2011 roku.

Laureatce serdecznie gratulujemy!

 
<< Początek < Poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Następna > Ostatnie >>

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli