Biblioteka moich marzeń PDF Drukuj

W październiku, tradycyjnie już, nasza biblioteka świętowała obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych.
W tym roku głównym elementem uroczystości było otwarcie pokonkursowej wystawy pt. „Biblioteka moich marzeń”. Zgromadzono na niej kilka prac literackich oraz ponad 50 dzieł plastycznych. Wykonano je różnymi technikami - od rysunku ołówkiem poczynając, po różnorakie formy przestrzenne. W każdej, niezależnie od wybranej koncepcji plastycznej twórcy, widać indywidualne spojrzenie i wizję idealnej biblioteki. Wiele w nich elementów baśniowych, ale są tam także nowatorskie rozwiązania futurologiczne.

 

 

Więcej…
 
I miejsce w piłce nożnej PDF Drukuj

Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w Mistrzostwach Bolesławca Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej !

 

Skład zwycięskiej drużyny: Sebastian Drabczyk, Piotr Kraus, Michał Kapusz, Jakub Wełna, Robert Polański, Krzysztof Chlebowicz, Sławomir Różnicki, Oskar Pochwała, Dawid Braszko, Wojciech Karaban.

 

Gratulujemy !

 
Piękne czytanie w języku niemieckim PDF Drukuj

W poniedziałek 10 października 2011r. odbył się szkolny etap II Międzygimnazjalnego Konkursu Pięknego Czytania w Języku Niemieckim Do głównych jego celów należało pogłębienie zainteresowań uczniów językiem niemieckim, doskonalenie wymowy oraz umiejętności poprawnego czytania na głos w języku niemieckim. Do konkursu zgłosiły się 33 osoby. Eliminacje miały miejsce w auli szkolnej naszego gimnazjum.

Konkurs uroczyście otworzyła pani dyrektor Maria Subik, życząc wszystkim uczestnikom powodzenia w zmaganiach i uzyskania jak najwyższych miejsc w klasyfikacji końcowej.

Więcej…
 
Turniej Coca-Cola Cup PDF Drukuj

Reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszej szkoły znaleźli się na podium Turnieju Coca-Cola. Dziewczęta zajęły II miejsce, a chłopcy III miejsce w pierwszej rundzie eliminacyjnej.

 

Więcej o Tunieju Coca-Cola Cup na stronie organizatora.

 
Strona w trakcie zmian PDF Drukuj

Strona naszego Gimnazjum jest w trakcie przebudowy.

Prosimy o wyrozumiałość :)

Już wkrótce nowa odsłona...

tymczasem zapraszamy do menu - tam znajdują się niezbędne informacje.

 
Wystawa w bibliotece PDF Drukuj

Na kilka dni nasza biblioteka zmieniła się nie do poznania. Od 11 października stała się ona, dzięki wystawie „Jesienne dary pól i lasów”, królestwem barw, smaków i zapachów. Na pięknie udekorowanych stołach można było podziwiać kolorowe i smakowite zestawy warzyw, owoców i przetworów z nich zrobionych. Wszystkich zwiedzających zachwycały dorodne kolorowe dynie. Obok znajdowały się leśne przysmaki ludzi (grzyby) i zwierząt (żołędzie, kasztany), bukiety wrzosu i inne leśne bogactwa. Wystawę ilustrowały specjalnie wykonane plansze, wspaniałe albumy i ekologiczne czasopisma.

Autorka – pani Mariola Kozioł, zaprosiła do jej obejrzenia nie tylko naszych gimnazjalistów, ale także dzieci z sąsiednich przedszkoli, które mogły również, w ramach akcji „Czytająca szkoła”, wysłuchać wierszy Jana Brzechwy w świetnym wykonaniu uczennic z klasy II c.

 
II miejsce na Dolnym Śląsku w lekkiej atletyce PDF Drukuj

6.10.2011 reprezentanci GS2 uczestniczyli w Finale Dolnośląskim Ligi LA. Zawody zostały rozegrane we Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim. Szczególne wyrazy uznania należą się dziewczętom, które zdobyły II miejsce na Dolnym Śląsku.

Drużyna wystąpiła w składzie: H.Polak, K.Kołodyńska, K.Kociołek, A.Żabska, P.Heryng, E.Baran, A.Kowalik, P.Lichwierowicz, L.Buryło, P.Gałkus, E.Biegacz, M.Niedźwiecka, M.Sondak, K.Wolska i A.Kulesza.

Ekipa chłopców wypadła również bardzo dobrze, zajmując IV miejsce na Dolnym Śląsku. Drużyna ta wystąpiła w składzie: K.Olszewski, W.Karaban, D.Gradzik, J.Nenkin, M.Wojdygo, R.Polański, D.Braszko, R.Wójtowicz, P.Ziembikiewicz, L.Liana, W.Turek, P.Kraus, Sz.Landeński, M.Mosorko.

Opiekunami drużyn byli: Jadwiga Stachów i Tomasz Markowski.

 

Klasyfikacja indywidualna:

I miejsca:

- Kacper Olszewski w rzucie dyskiem

- Eryka Beresz w biegu na 100 m przez płotki

II miejsca:

- Monika Sendek w rzucie dyskiem

- Marcin Liana w pchnięciu kulą

III miejsca:

- Patrycja Gałkus w pchnięciu kulą

- Wojciech Turek w rzucie dyskiem

 

 
Mistrzostwa Dolnego Śląska w dwuboju nowoczesnym PDF Drukuj

4.10.2011 we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w dwuboju nowoczesnym. Naszą szkołę reprezentowały dwie dziewczynki - Karolina Wolska i Karolina Mielnik oraz dwóch chłopców Piotr Kraus oraz Jonasz Szkirpan.

Nasze gimnazjum uplasowało się w połowie stawki, spośród 30 startujących szkół z Dolnego Śląska zajęliśmy odpowiednio: 15 miejsce - chłopcy i 13 miejsce - dziewczęta.

Opiekun grupy: Robert Bieliński

 

 

 

 
Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj

5 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Szkolnego. Głosowanie przebiegało w miłej atmosferze, na przerwach pomiędzy lekcjami.
Do wyborów uprawnione były 524 osoby.
Frekwencja w naszym gimnazjum wyniosła 67%. Oddano 365 głosów, w tym 352 ważnych i 13 nieważnych.

W następstwie głosowania mamy następujący skład samorządu :
Liza Gargulińska kl. III e – liczba głosów 117 – przewodnicząca
Amelia Osip kl. III c _ liczba głosów 88 – zastępca przewodniczącej
Karolina Mielnik - kl. I e ­– liczba głosów 80 – skarbnik
Hubert Zimmermann kL. III - liczba głosów 67 – sekretarz
Zobaczcie, jak wyglądały przygotowania do imprezy i same wybory na stronie http://mlodziglosuja2011.nq.pl

Wejdź do galerii.

 
<< Początek < Poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Następna > Ostatnie >>

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli