Dzień Pierwszaka PDF Drukuj

Jak co roku odbył się w naszej szkole Dzień Pierwszaka, w czasie którego uczniowie klas pierwszych rywalizowali ze sobą w dosyć oryginalnych konkurencjach. Warto, abyście zobaczyli, jak się bawiły szkolne "koty".

Wejdź do galerii.

 
II miejsce w Mistrzostwach Miasta i Powiatu PDF Drukuj

Dziewczęta z naszego gimnazjum zajęły II miejsce w Mistrzostwach Miasta i Powiatu Bolesławieckiego w Gimnazjalnych Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Skład drużyny:

1. Eryka Baran

2. Karolina Wolska

3. Aneta Żabska

4. Karolina Mielnik

5. Liliana Członka

6. Katarzyna Kołodyńska

7. Sylwia Chudzik

8. Anna Kulesza

9. Klaudia Kociołek

10. Patrycja Heryng

 
Zielona Flaga PDF Drukuj

Otrzymaliśmy Międzynarodowy Certyfikat Ekologiczny ZIELONA FLAGA. Posiada go tylko 124 szkół z całej Polski.

W czasie konferencji, w której wzięło udział blisko 300 uczestników: nauczycieli z całego kraju, przedstawicieli Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Edukacji Narodowej, które wspierają Program swoim patronatem, w tym Dolnośląskiego Kuratora Oświaty nastąpiło wręczenie wyróżnień dla najbardziej zaangażowanych w działania proekologiczne szkół - międzynarodowego certyfikatu Zielonej Flagi.

Warto zaznaczyć, że patronat nad imprezą objął też Prezydent Rzeczypospolitej – Bronisław Komorowski, którego list do uczestników odczytał doradca z Kancelarii Prezydenta Henryk Wujec.

 

Zieloną Flagę w imieniu naszej szkoły odebrał nauczyciel Szymon Głogowski, który jest koordynatorem działań ekologicznych w gimnazjum.

Więcej…
 
Marsz Pamięci PDF Drukuj

16 IX 2011 r. cała społeczność uczniowska naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w „MARSZU PAMIĘCI”. Uczniowie wraz z nauczycielami przeszli ulicami miasta na cmentarz komunalny, gdzie oddali cześć pamięci wszystkim Polakom poległym na nieludzkiej ziemi.

Jesteśmy szkołą dumnie noszącą imię „Polaków Zesłanych na Sybir”, dlatego podczas uroczystości „Dnia Sybiraka”, przy pomniku poświęconym „ Polskim męczennikom Syberii oraz pomordowanym w Katyniu i Łagrach” oddaliśmy hołd polskim męczennikom.

Więcej o uroczystości na stronie www.otoboleslawiec.pl.

 
Spotkanie z Inną Balcewicz PDF Drukuj

W naszej szkole w dniach 21 - 22 września 2011r. gościliśmy ze Zgromadzenia Adoratorek Krwi Chrystusa siostrę zakonną Innę Balcewicz.

Siostra Inna urodziła się na Białorusi, w polskiej rodzinie o głębokich korzeniach i tradycjach patriotycznych. Pracuje na Syberii w mieście Aczinsk już 17 lat służąc dzieciom, młodzieży i ludziom dorosłym.

Siostra Inna spotkała się z uczniami przybliżając radości i trudy życia Polaków zesłanych na Sybir. Młodzież z wielkim zainteresowaniem wysłuchała wykładu siostry, zobaczyła zdjęcia i slajdy z codziennego życia tamtejszych ludzi. Wielu uczniów zadawało interesujące pytania, na które s. Ina wyczerpująco odpowiadała.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Łowcy drzew PDF Drukuj

Zmierzyliśmy 58 drzew w alei lipowej, w której występuje pachnica dębowa - bardzo rzadki gatunek chrząszcza, chroniony w całej Unii Europejskiej.
Dzięki tym działaniom Kwadratowe Kółko z przedstawicielami Stowarzyszenia Trójrzecze rozpoczęło działania w programie "Akcja Dżeffko" realizowanym w naszym mieście. Program ma na celu odnalezienie na terenie Bolesławca jak największej ilości drzew o wymiarach pomnikowych, następnie dokonanie pomiarów dendrometrycznych (wysokość drzewa, obwód, rozpiętość korony), określenie gatunku, itd. Do tych pomiarów został wykorzystany specjalistycznych sprzęt: GPS, klupa, wysokościomierz oraz taśma miernicza.

Przed nami kolejne drzewa do odnalezienia. Uczestnicy będą uczyć się wypełniać wniosek o uznania obiektu za pomnik przyrody, który następnie złożą w Urzędzie Miasta.

W akcję pod patronatem Prezydenta Miasta, zaangażowane są również inne szkoły: SP 4, SP 5, Gimnazjum nr 4. Liczymy na obecność kolejnych placówek.

 
GS 2 najlepsze w lidze lekkoatletycznej PDF Drukuj

W mistrzostwach miasta i powiatu w lekkiej atletyce triumfowały drużyny dziewcząt i chłopców z gimnazjum nr 2.

Mistrzyniami Bolesławca i powiatu zostały uczennice z Gimnazjum Samorządowego nr 2, występujące w składzie: Ewa Ochocka, Klaudia Kociołek, Emilia Biegacz, Kamila Kamińska, Honorata Polak, Katarzyna Kołodyńska, Karolina Wolska, Patrycja Heryng, Eryka Baran, Barbara Busłowicz, Aneta Kowalik, Laura Buryło, Patrycja Gałkus, Paula MichalakMonika Sandak. Opiekunką ekipy jest pani Jadwiga Stachów.

W kategorii chłopców mistrzostwo miasta i powiatu wywalczyła ekipa z GS nr 2 w składzie: Przemysław Ziembikiewicz, Bartek Ziółkowski, Robert Polański, Jakub Nenkin, Maciej Mocny, Wojciech Karaban, Rafał Wójtowicz, Marcin Liana, Damian Korecki, Dawid Braszko, Kacper Olszewski, Wojciech Turek, Damian Gradzik, Piotr KrausSzymon Laudański. Opiekunem drużyny jest pan Tomasz Markowski.

Źródło: www.istotne.pl

 
Inauguracja roku szkolnego PDF Drukuj

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2011/2012. W czasie uroczystości przywitani zostali nowi uczniowie z klas I, którzy poznali swoich wychowawców i dosyć ochoczo przystąpili do pracy.

Zapraszamy do galerii.

 
Boso przez Ocice PDF Drukuj

Boso przez Ocice to pierwsza część cyklu Cykor Podróżnik, w którym zaprezentowane zostaną podróże gimnazjalistów w okolicach Bolesławca (choć pewnie nie tylko). Kim jest Cykor ? Obejrzyjcie sami !

 

Wejdźcie na http://www.youtube.com/watch?v=xZ3jE-Nagd0

i na profil FaceBook Cykor Podróżnik.

 

 

 
<< Początek < Poprzednia 131 132 Następna > Ostatnie >>

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli