Łowcy drzew PDF Drukuj

Zmierzyliśmy 58 drzew w alei lipowej, w której występuje pachnica dębowa - bardzo rzadki gatunek chrząszcza, chroniony w całej Unii Europejskiej.
Dzięki tym działaniom Kwadratowe Kółko z przedstawicielami Stowarzyszenia Trójrzecze rozpoczęło działania w programie "Akcja Dżeffko" realizowanym w naszym mieście. Program ma na celu odnalezienie na terenie Bolesławca jak największej ilości drzew o wymiarach pomnikowych, następnie dokonanie pomiarów dendrometrycznych (wysokość drzewa, obwód, rozpiętość korony), określenie gatunku, itd. Do tych pomiarów został wykorzystany specjalistycznych sprzęt: GPS, klupa, wysokościomierz oraz taśma miernicza.

Przed nami kolejne drzewa do odnalezienia. Uczestnicy będą uczyć się wypełniać wniosek o uznania obiektu za pomnik przyrody, który następnie złożą w Urzędzie Miasta.

W akcję pod patronatem Prezydenta Miasta, zaangażowane są również inne szkoły: SP 4, SP 5, Gimnazjum nr 4. Liczymy na obecność kolejnych placówek.

 
GS 2 najlepsze w lidze lekkoatletycznej PDF Drukuj

W mistrzostwach miasta i powiatu w lekkiej atletyce triumfowały drużyny dziewcząt i chłopców z gimnazjum nr 2.

Mistrzyniami Bolesławca i powiatu zostały uczennice z Gimnazjum Samorządowego nr 2, występujące w składzie: Ewa Ochocka, Klaudia Kociołek, Emilia Biegacz, Kamila Kamińska, Honorata Polak, Katarzyna Kołodyńska, Karolina Wolska, Patrycja Heryng, Eryka Baran, Barbara Busłowicz, Aneta Kowalik, Laura Buryło, Patrycja Gałkus, Paula MichalakMonika Sandak. Opiekunką ekipy jest pani Jadwiga Stachów.

W kategorii chłopców mistrzostwo miasta i powiatu wywalczyła ekipa z GS nr 2 w składzie: Przemysław Ziembikiewicz, Bartek Ziółkowski, Robert Polański, Jakub Nenkin, Maciej Mocny, Wojciech Karaban, Rafał Wójtowicz, Marcin Liana, Damian Korecki, Dawid Braszko, Kacper Olszewski, Wojciech Turek, Damian Gradzik, Piotr KrausSzymon Laudański. Opiekunem drużyny jest pan Tomasz Markowski.

Źródło: www.istotne.pl

 
Inauguracja roku szkolnego PDF Drukuj

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2011/2012. W czasie uroczystości przywitani zostali nowi uczniowie z klas I, którzy poznali swoich wychowawców i dosyć ochoczo przystąpili do pracy.

Zapraszamy do galerii.

 
Boso przez Ocice PDF Drukuj

Boso przez Ocice to pierwsza część cyklu Cykor Podróżnik, w którym zaprezentowane zostaną podróże gimnazjalistów w okolicach Bolesławca (choć pewnie nie tylko). Kim jest Cykor ? Obejrzyjcie sami !

 

Wejdźcie na http://www.youtube.com/watch?v=xZ3jE-Nagd0

i na profil FaceBook Cykor Podróżnik.

 

 

 
Projekt "Ekologia" PDF Drukuj

Rozbudź w sobie 3 żywioły - wody, ziemi i powietrza.
Weź udział w ogólnopolskim projekcie, w którym poznasz inne oblicze ekologii.

W dniach od 5.09.2011r. do 23.09.2011r. odbędzie się rekrutacja uczniów klas I -III do udziału w Projekcie Ekologicznym "3 ŻYWIOŁY woda, ziemia, powietrze".

Projekt będzie realizowany przez najbliższe 4 semestry po 4 godziny tygodniowo. Każdy semestr to inny blok tematyczny. W ramach realizacji projektu uczniowie skorzystają z następujących form obowiązkowych zajęć pozalekcyjnych:
• laboratoria,
• doświadczenia,
• eksperymenty,
• badania w terenie,
• prezentacje,
• lekcje pokazowe na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego.

Celem projektu jest:
• rozbudzenie ciekawości badawczej wśród młodych ludzi jako najkrótszej drogi do sukcesu w nauczaniu przedmiotów ścisłych,
• wyedukowanie ucznia jako osoby posiadającej praktyczne umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy,
• zwiększenie zainteresowania uczniów kontynuacją kształcenia na kierunkach technicznych i przyrodniczych,
• wypracowanie i przetestowanie do 2013 r. kompleksowego, innowacyjnego, interdyscyplinarnego programu nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Uczniowie chcący wziąć udział w projekcie proszeni są o kontakt i pobranie ankiet od pani Ewy Mieniek /sala 53/.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.innowacyjnyekolog.pl i w ulotce informacyjnej.

 
Dwójeczka - maj 2011 PDF Drukuj

W najnowszzym numerze "Dwójeczki" znajduje się relacja z inauguracji roku szkolnego, informacje o Marszu Pamięci, relacja ze spotkania z podróżniczką Elżbietą Dzikowską oraz informacje o nowościah w szkolnej bibliotece. Ponadto znajdziecie tutaj kanciastą rewolucję, kącik kulinarny oraz informacje jak zostać dziennikarzem.

Zapraszamy do lektury.

Ściągnij najnowszy numer Dwójeczki

 
<< Początek < Poprzednia 131 Następna > Ostatnie >>

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli