„Tydzień dla Niepodległej” PDF Drukuj

Dokładnie 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Od tamtej pory minęło już 100 lat. Nikt nie mógłby zapomnieć o obchodach tak ważnego i wyjątkowego święta, a już na pewno nie Szkoła Podstawowa nr 2.

Od 5 do 9 listopada w naszej szkole obchodziliśmy „Tydzień dla Niepodległej”, który składał się z różnych działań. Były plakaty, film „Pan Tadeusz” oraz wykład pana Grzegorza  Jankowski ego
na temat historii Polski. Z przyjemnością słuchało się i odkrywało na nowo dzieje naszego państwa.

Jednym z elementów obchodów był  polonez w wykonaniu klas 3b i 3c. Uczniowie pięknie zatańczyli, zebrali ogromne brawa i niejednej osobie zakręciła się w oku łezka.

O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna oraz zaproszeni koledzy wraz z nauczycielami  ze Szkoły Podstawowej nr 4 , odśpiewała hymn narodowy.

Na koniec uczniowie wraz z opiekunami udali się do Kina Forum na spektakl taneczny pt.,, Droga do niepodległej”, z którego każdy wyniósł ogrom wrażeń.

Jesteśmy dumni z tego, że w naszych żyłach płynie polska krew. Cieszymy się, że możemy żyć w niepodległym i wolnym kraju.

Weronika Zdunek – uczennica klasy 3c gimnazjum