II miejsce w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym PDF Drukuj

27 kwietnia 2011 r. po raz kolejny odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2011. Do naszego gimnazjum przyjechali uczniowie z innych szkół (podstawowych i gimnazjów), wraz ze swoimi opiekunami. Każdą placówkę reprezentowała trzyosobowa drużyna.

Konkurs rozpoczął się od przemówienia policjantów, którzy zachęcili uczestników do zdrowej rywalizacji. Następnie pani wicedyrektor Ewa Szajwaj, powitała gości i życzyła wszystkim dobrej zabawy. Eliminacje obejmowały dwa etapy. Pierwszą częścią zmagań okazał się tor przeszkód. Wymagał on dużej sprawności fizycznej i zręczności. Za każdy błąd otrzymywało się minusowe punkty. Drugą część konkursu stanowił test wiedzy o ruchu drogowym, który składał się z 25 bardzo trudnych pytań wielokrotnego wyboru. Podczas przerwy w świetlicy szkolnej mogliśmy zjeść bardzo dobra kanapkę i napić się gorącej herbaty.

Po zakończeniu rywalizacji odbyło się sumowanie punktów każdej ze szkół. Nasze gimnazjum zajęło drugie miejsce. Później nastąpiło rozdanie nagród, a upominki okazały się wartościowe i bardzo przydatne. Turniej był bardzo interesujący i pomógł uczestnikom dowiedzieć się więcej o bezpiecznym poruszaniu się po drogach..