II Bolesławiecki Konkurs Historyczny PDF Drukuj

Nasze gimnazjum współpracując z Bolesławieckim Kołem Związku Sybiraków zorganizowało 20 IV 2011 r. II Bolesławiecki Konkurs Historyczny
- „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA- SYBIRACY” dla uczniów szkół podstawowych
- „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA- KATYŃ” dla uczniów gimnazjum.

Konkurs objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec Piotra Romana i honorowym patronatem Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
Pięcioosobowe drużyny bolesławieckich szkół biorące udział w konkursie, wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zesłań Polaków na Sybir i Zbrodni Katyńskiej.

Zwyciężyły drużyny:
- Szkoły Podstawowej nr 2 – Beata Borysiuk, Gabriela Chlebowska, Roksana Członka, Julia Kukieła, Kinga Mikoś

- Gimnazjum Samorządowego nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir – Eliza Bandrów, Katarzyna Szylin, Iwona Rybacka, Dawid Juszczyk, Arkadiusz Karczmarz.

Spotkanie uczniów z przedstawicielami Bolesławieckiego Koła Związku Sybiraków, było żywą lekcją historii. Uczestnicy konkursu w bibliotece szkolnej oglądali prezentację multimedialną na temat „Sybiraków” i film o „Zbrodni Katyńskiej”, przygotowane przez uczniów klas trzecich.
O godzinie 12, goście i społeczność uczniowska naszego gimnazjum, zebrali się na placu przed szkołą, oddali hołd poległym w IV - V 1940 roku i IV 2010. Podsumowaniem tego dnia, było rozdanie nagród książkowych zwycięskim drużynom i dyplomów wszystkim uczestnikom konkursów.

Wejdź do galerii.