Dar życia PDF Drukuj

9 maja 2011 w ramach szkolnej akcji „Promocja zdrowia”odbyło się spotkanie wszystkich trzecich klas z przedstawicielami fundacji „Transplantacja – Dar Życia”.

Prowadzący imprezę prezes fundacji pan Andrzej Popacz , człowiek po przeszczepie serca i pani Elżbieta Orczyk, która przyczyniła się do ratowania życia innym chorym , wyrażając zgodę na pobranie narządów swego zmarłego męża, przybliżyli młodzieży zagadnienia związane z problematyką transplantacji. Prelekcja została połączona z emisją filmu „Nadzieja” i „Akt miłości” oraz reportażu TV pt. ‘Celownik”. Młodzież poznała przeżycia ludzi przed i po przeszczepie, dowiedziała się, jakie organy podlegają transplantacjom. Miała też okazję zadawać pytania członkom fundacji.

Spotkanie trwało ok. 90 min. i było dla uczniów ogromnym przeżyciem. Zainteresowali się, jak mogą przyczynić się do poprawy sytuacji chorych oczekujących na przeszczepy.

Wychowawcy klas otrzymali ulotki, biuletyny i informatory oraz oświadczenia woli, które będą wręczane rodzicom na spotkaniach w czasie zebrań, więc dzieci mogą o tej ważnej sprawie porozmawiać ze swoimi rodzicami.