MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY PDF Drukuj

24 maja 2011 r. w czytelni naszego gimnazjum odbył się II Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy, którego pomysłodawczyniami i organizatorkami były bibliotekarki – prowadząca imprezę pani Mariola Kozioł  i pani Aleksandra Szylin.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szóstej klasy szkoły podstawowej oraz uczniów pierwszej klasy gimnazjum i tym razem dotyczył znajomości powieści Lucy Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Uroczystość otworzyła pani dyrektor Maria Subik, witając uczestników
i życząc pomyślnych zmagań oraz dobrej zabawy.

W konkursie uczestniczyły cztery 4-osobowe drużyny (po dwoje uczniów
ze Szkoły Podstawowej nr 2 i dwoje z Gimnazjum Samorządowego nr 2 każda, wybranych na drodze wcześniejszych eliminacji).  Zespoły pracowały
nad różnorodnymi zadaniami  i łamigłówkami związanymi z lekturą, rozwiązywały krzyżówki, udzielały pisemnych i ustnych odpowiedzi, rozpoznawały postaci oraz malowały portret tytułowej bohaterki powieści.

Jurorkami oceniającymi poszczególne konkurencje były panie: Elżbieta Grzyb z SP 2 oraz Olimpia Salwerowicz i Olga Markiewicz z naszego gimnazjum.

z kl. II g.

Rywalizacja była wyrówna. Drużyna, która zdobyła najwyższą liczbę punktów odebrała z rąk pani wicedyrektor Ewy Szajwaj nagrody książkowe, zaś wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy.