Edukacja ekologiczna konsumentów na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej PDF Drukuj

Uczniowie klasy 1d, pod kierunkiem pani Jolanty Smolińskiej-Yacoubi wezmą udział w projekcie leśnym, dotyczącym zrównoważonej konsumcji oraz odpowiedzialnej gospodarki zasobami leśnymi.

Zajęcia wprowadzające do tego projektu odbyły się 5 marca 2012 i prowadzone były przez panią Magdalenę Głogowską, edukatorkę Polskiej Zielonej Sieci.

Warto wspomnieć, że Polska Zielona Sieć wybrała naszą szkołę do realizacji tego projektu, spośród wielu zgłoszeń, które spłynęły z Dolnego Śląska. Jesteśmy jedną z pięciu szkół na terenie województwa, która dostąpiła możliwości działania w tym obszarze.

Uczestnicy projektu będą mieli nie lada wyzwanie, stworzyć film przedstawiający działania i przeprowadzone akcje i przeprowadzone akcje promujące i rozpowszechniające dobre praktyki w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji drewna i produktów papierniczych w różnych grupach społeczności lokalnej.

Uczniowie wraz z nauczycielem uzupełniają przygotowany wzór raportu oceniającego zasięg organizowanej kampanii oraz zmiany w społeczności, które zaszły w wyniku ich działań.

Więcej o projekcie na stronie www.ekonsument.pl/lasy

Zwracamy uwagę na problemy społeczne i środowiskowe związane z gospodarką leśną oraz z przemysłem drzewno-papierniczym w Polsce i na świecie oraz wskazujemy możliwe rozwiązania. Projekt kierujemy do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz do konsumentów pokazując, że odpowiedzialna produkcja i konsumpcja wyrobów pochodzących z lasu, takich jak meble, pokrycia podłogowe, okna i papier jest konieczna dla zachowania zasobów leśnych dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Przedstawiamy możliwości przeciwstawienia się dewastacji środowiska i łamaniu praw rdzennej ludności i społeczności lokalnych zamieszkujących tereny leśne.

Podpowiadamy, jak wybierać drewno i papier przyjazne środowisku, powstałe przy zachowaniu wysokich standardów społecznych, z zachowaniem zasad Sprawiedliwego Handlu i pochodzące z recyklingu.

Pomagamy też producentom pragnącym tworzyć takie produkty znaleźć odpowiedź na pytanie „jak to zrobić?”.

Jestem trendy chodzę do szkoły

Rok szkolny 2016_2017

O konkursie