Wolontariat w naszej szkole PDF Drukuj
Wolontariat daje możliwości poznania nowych miejsc i ludzi oraz wzbogaca młodego człowieka, pozwalając mu odkryć swoje słabe i mocne strony. W ramach wolontariatu uczniowie mogą rozwijać nabyte umiejętności, np. doskonalić język obcy, zdolności plastyczne, a przede wszystkim umiejętność pomagania innym oraz przebywania z rówieśnikami.
W naszej szkole jest grupa takich ludzi, którzy poświęcają swój prywatny czas po to, by spotykać się ze sobą i pomagać innym. Osoby te w każdy poniedziałek od godziny 13.30 do 15.30 przychodzą do świetlicy oraz dodatkowo udzielają się w różnych przedsięwzięciach, m.in. w akcjach organizowanych przez Fundację "Dziewczynka z zapałkami", pomagają też w okolicznosciowych szkolnych imprezach, aktywnie reklamują działania szkolnego wolontariatu poprzez ulotki, zwracają uwagę na źle traktowane zwierzęta. Z niektórych akcji wolontariusze otrzymują podziękowania osobiście bądź grupowo.

Warto wspomnieć o akcji, która jest już stałym elementem wolontariuszy GS2 - o "Opłatku dla Niepełnosprawnych", który po raz dwunasty odbył się w Bolesławcu w sali I LO . To niezwykłe wydarzenie dla tysiąca osób organizuje TPD, a pracami kieruje pani Jadwiga Bobek oraz Starostwo Powiatowe w Bolesławcu, oczywiście przy wsparciu wielu instytucji i organizacji samorządów z terenu całego powiatu. Należy podkreślić, że impreza ta nie odbyłaby się bez wsparcia wielu wolontariuszy, między innymi także naszych.

Te osoby otrzymały podziękowania od pani Jadwigi Bobek, dlatego warto je wymienić: Anita Kowalik, Ada Świątkowska, Magda Kosyk, Alicja Zawrotniak, Pola Morawetz, Natalia Koman, Malwina Wolska, Marcel Żabski, Ola Waszyk, Kamil, Koziarski, Angelika Śliwa, Emilia Biegacz, Damian Pańków, Ilona Forma, Bartosz Ferlewicz, Celestyna Skóra(absolwentka), Weronika Seremak, Agata Rompała, Ewelina Dubiel, Norbert Motkowicz, Aneta Żabska, Patrycja Ropelewska, Adam Papajonau, Patrycja Durda, Paula Michalak, Pawel Kamyszek, Natalia Hunik, Paulina Boćko, Wiktor Jaśkiewicz, Agnieszka Lachowicz.

Wolontariat to najlepsza szkoła życia. Chętnych do działania zapraszamy na spotkaniaa. Liczy się każda para rąk i każdy nowy pomysł.
O.S.

Zapraszam do galerii zdjęć.
 

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli