Zajęcia terenowe w projekcie Ekologia PDF Drukuj

W środę, 11 kwietnia 2012 r. przyjechał do naszej szkoły pan Michał Godek, pracownik Uniwersytetu Wrocławskiego i przeprowadził z uczestnikami projektu EKOLOGIA zajęcia terenowe. Po krótkim pokazie i wykładzie o przyczynach zanieczyszczenia powietrza i jego wpływie na choroby drzew, wyszliśmy w teren. /zdjęcie – w klasie /

Przy pomocy profesjonalnych czujników określiliśmy podstawowe parametry klimatyczne. Poznaliśmy podstawowe metody badawcze i dokonaliśmy pomiarów. /zdjęcia
1. Przyrząd do badania wilgotności
2. Badanie prędkości wiatru
3. Mierzymy temperaturę pow. /

Potem zbadaliśmy stan zdrowia jednego ze świerków na terenie szkoły metodą stosowaną przez dendrologów do szacowania stanu zdrowia drzew i do szacowania szkód spowodowanych kwaśnymi deszczami. Drzewa na terenie naszej szkoły mamy zdrowe. /zdjęcie – badamy drzewo/

Jesteśmy bardzo pomysłowi, w każdych warunkach damy sobie radę. Tak robiliśmy notatki:

 

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli