POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2013 PDF Drukuj

27 czerwca 2013 r. o godzinie 16.00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku dla trzecioklasistów. W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej zajęli miejsca zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz niezwykle eleganccy tego dnia absolwenci.
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor Maria Subik, która w swym wystąpieniu przywitała serdecznie wszystkich zgromadzonych oraz stwierdziła, iż jest niezmiernie dumna z wychowanków, którzy właśnie w gimnazjum z beztroskich uczniów przeistoczyli się w odpowiedzialnych młodych ludzi, świadomych swych dążeń i możliwości, odnoszących liczne sukcesy zarówno w nauce, jak i sporcie. Następnie pani dyrektor podziękowała rodzicom za zaufanie, które okazali szkole, wyraziła też wiarę, iż ich oczekiwania i nadzieje zostały spełnione. Potem miał miejsce wzruszający moment ślubowania absolwentów na sztandar szkoły. W następnej kolejności głos zabrali zaproszeni goście: przedstawiciele władz miasta i gminy, Związku Sybiraków i Rady Rodziców. Po wysłuchaniu przemówień para prowadząca uroczystość -Joanna Kowalik i Damian Cichewicz zaprosili wychowawców klas trzecich, by odczytali listy uczniów wzorowych. 55 wyróżniających się gimnazjalistów wystąpiło wraz z rodzicami, by przyjąć z rąk pani dyrektor i wychowawców pamiątkowe dyplomy wraz z listami gratulacyjnymi. W chwilę potem nastąpił moment, w którym wychowawcy zaprosili na środek najbardziej aktywnych przedstawicieli Rady Rodziców i oni również zostali uhonorowani podziękowaniami. Następnie odczytane zostały nazwiska 22 gimnazjalistów po raz pierwszy w historii szkoły nominowanych do tytułu „Najlepszego Absolwenta Roku”,a na ekranie można było obejrzeć prezentacje ich osiągnięć. Spośród zgłoszonych do tej nagrody jury wybrało dziesięcioro finalistów. Wyróżnieni zostali: Rafał Felczyński, Damian Gradzik, Dawid Juszczyk, Paweł Michalski, Weronika Kobyłecka, Kacper Olszewski, Monika Faltyn, Wojciech Karaban, Eryka Baran oraz Klaudia Kułaga. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę unikatowe rzeźby ceramiczne autorstwa znanego bolesławieckiego artysty Mateusza Grobelnego, wraz z certyfikatami i pamiątkowymi dyplomami. 
Gdy zakończyła się część oficjalna, nastąpiła długo oczekiwana część artystyczna. Młodzież pod opieką pani Małgorzaty Janowskiej wykonała piękny program, którego motto zawarte było w słowach jednej z piosenek: „Trzeba żyć najpiękniej, żyje się tylko raz. Trzeba żyć w zachwycie: Marzyć, kochać i śnić.” Nie był to koniec niezwykłych wzruszeń, zwieńczeniem wieczoru był bowiem wspaniały polonez brawurowo odtańczony przez trzecioklasistów, nagrodzonych przez publiczność gromkimi, zasłużonymi brawami.
Info: A. Szylin

 

 

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli