BOOM !
Musical "Schodami do nieba" PDF Drukuj

Musical został wystawiony na scenie kina Forum w Bolesławcu w dniu 21 listopada 2012 r. Wystąpili w nim uczniowie Gimnazjum Samorządowego nr 2 oraz wolontariusze pod kierunkiem Justyny Rapy, Małgorzaty Janowskiej i Ewy Chrobot.

Musical powstał w ramach projektu BOOM !

Zapraszamy do oglądania.

 
Wyniki konkursu multimedialnego BOOM PDF Drukuj

W dniu 19 listopada 2012 roku rozstrzygnięto konkurs multimedialny „Niebezpieczne miejsca w naszym mieście”. Do konkursu zostało zgłoszonych 9 prac.

Komisja w składzie: oceniła zgodność z tematem, oryginalne spojrzenie na problem bezpieczeństwa w naszym mieście oraz wartość artystyczną prac.

Po obliczeniu punktów wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – „Niebezpieczeństwa i utrudnienia w życiu niepełnosprawnych” – Damian Cichewicz – GS nr 2
II miejsce - „Zasadzki niestrzeżonych kąpielisk - Gabriela Chlebowska, Roksana Członka, Dagmara Parchimowicz – GS nr 2
III miejsce - „Żwirownia – niebezpieczna woda” – ********** – GS nr 2


PRACE WYRÓŻNIONE:

„Niebezpieczne skrzyżowania” – Paulina Rychert, Martyna Zarzycka, Oliwia Żabińska – GS nr 2
„Miejsca niebezpieczne w naszym mieście” - Zuzanna Marnicka – SP nr 4
„Niebezpieczeństwo w ruchu drogowym” – Wojciech Hajduk – SP nr 4
„Miejsca niebezpieczne w naszym mieście” - Julia Dawid, Klaudia Sawin – GS nr 1
„Niebezpieczne przejścia dla pieszych” – Klaudia Karpińska, Anita Szerszunowicz – GS nr 2 „Niebezpieczne miejsca po zmroku” – Julia Kukieła, Paulina Lichwierowicz, Wiktoria Tkaczyk – GS nr 2

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za interesujące prace. Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystości podsumowującej projekt BOOM, która odbędzie się w dniu 14 grudnia 2012 roku w sali kina „FORUM”.

Skład komisji konkursowej:
Kornel Filipowicz – Z-ca Prezydenta Miasta Bolesławiec,
Stanisław Wyganowski – Z-ca Naczelnika Wydziału Społecznego w Bolesławcu,
Beata Łuczkowska – asp. sztab. KPP Bolesławiec,
Emil Zając – Komendant Straży Miejskiej w Bolesławcu,
Urszula Ilczyna – nauczyciel informatyki GS nr 2,
Tadeusz Zarzycki - nauczyciel informatyki GS nr 2,

 
BOOM 6: Dom miejsce magiczne czy tragiczne PDF Drukuj

Kolejny odcinek cyklu programów realizowanych przez nasze gimnnazjum wspólnie z Telewizją Azart Sat. Tym razem staramy się pokazać nasz dom, miejsce w którym się wychowujemy, odpowiadając jednocześnie na pytanie: czy jest to miejsce magiczne czy tragiczne?

 
Pasja: karate - Gim2TV śledzi Roberta Bielińskiego PDF Drukuj

Przedstawiamy wywiad z panem Robertem Bielińskim, nauczycielem naszego gimnazjum, którego wieloletnią pasją jest karate. Pan Bieliński opowiada o korzeniach swojej pasji, o tym kim dla niego jest Chuck Norris oraz czy łatwo jest być nauczycielem wf w gimnazjum.
Posłuchajcie sami !

 
BOOM 5 - Sposób na marazm PDF Drukuj

Odcinek piąty cyklu programów realizowanych przez nasze gimnazjum wspólnie z TV Azart Sat opowiada o wolontariacie. W dzisiejszych czasach jest on jedną z form, które zwalczają marazm wśród młodzeży i dają im pole do samorealizacji. Będąc wolontariuszem możesz pomagać ludziom, zwierzętom, przyrodzie, a także uczestniczyć w wydarzeniach sportowych czy kulturalnych.
W odcinku o swoich działaniach wolontariackich opowiadają nasi uczniowie, a także przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych.

Zapraszamy do oglądania.

 
Spotkanie z policją PDF Drukuj

10 października 2012 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantami. W trakcie spotkania Panie policjantki opowiadały o odpowiedzialności karnej nieletnich, o zagrożeniach płynących ze środowiska rówieśniczego i z cyberprzestrzeni, a w szczególności z internetu i telefonii komórkowej.

 
Gim2TV śledzi... pasja: deskorolka PDF Drukuj

W ramach projektu BOOM, nasi reporterzy przeprowadzają cykl wywiadów z ludźmi z pasją. W trzecim odcinku cyklu "Gim2TV śledzi..." ze skejtami Kacprem, Filipem i Sebastianem spotkały się Julia Kawałko i Justyna Śledzińska. Reporterki rozmawiały z chłopakami o ich pasji związanej z jazdą na deskorolce. Zapraszamy do oglądania!

 
Gim2TV śledzi... Zdzisław Abramowicz PDF Drukuj

W ramach projektu BOOM, nasi reporterzy przeprowadzają cykl wywiadów z ludźmi z pasją. W drugim odcinku cyklu "Gim2TV śledzi..." z harcmistrzem Zdzisławem Abramowiczem spotkały się Oliwia Niedziela i Agata Rompała. Reporterki rozmawiały z druhem o jego harcerskiej pasji, o tym co go skłoniło, aby zostać harcerzem. Na koniec druh Abramowicz w kilku słowach zachęca do zostania harcerzem.

Zapraszamy do oglądania!

 
BOOM 4: Jest problem ! PDF Drukuj

Kolejny odcinek cyklu programów opowiada o problemach i uzależnieniach młodzieży gimnazjalnej. Pan Antoni Pawłowski i pani Maria Wojciechowska odpowiadają na pytania gimnazjalistów dotyczące uzależnień, zagrożeń z nimi związanych, o sposobach ich unikania i jak żyć z osobami, które są uzależnione.

Zapraszamy do oglądania.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli