Transgraniczny Uczniowski Festiwal Etiud Filmowych
Transgraniczny Uczniowski Festiwal Etiud Filmowych PDF Drukuj

Od stycznia 2013r. Gimnazjum Samorządowe nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir oraz Heinrich-Pestalozzi-Mittelschule w Löbau realizują projekt pod nazwą Transgraniczny Uczniowski Festiwal Etiud Filmowych, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.

W czasie pierwszego spotkania w Löbau młodzież w mieszanych polsko-niemieckich grupach, pod okiem instruktorów, napisała scenariusze filmów.
W lutym, w Bolesławcu, uczestniczyła w kursie obsługi programu komputerowego do montażu filmów, aby na kolejnym spotkaniu w marcu nakręcić 5 etiud filmowych dotyczących problemów nastolatków, relacji między nimi oraz ich sposobów spędzania czasu wolnego. Jedna grupa stworzy polsko-niemiecki zespół, który wspólnie zagra znaną wszystkim piosenkę „Ona Tańczy Dla Mnie”. W kwietniu uczestnicy projektu zajmą się montażem swoich filmów, aby zaprezentować je na Festiwalu Etiud Filmowych, który odbędzie się zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.

W trakcie tych 6 spotkań projektowych młodzież bierze również udział w rekreacyjno-sportowych zajęciach integracyjnych.

Festiwal Etiud - spotkanie w Bolesławcu PDF Drukuj

Wkrótce opis

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Festiwal Etiud - wizyta w Löbau PDF Drukuj

Wkrótce opis

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Jestem trendy chodzę do szkoły

Rok szkolny 2016_2017

O konkursie