Samorząd uczniowski


Samorząd Uczniowski 2013-2014 PDF Drukuj

Samorząd Uczniowski Gimnazjum Samorządowego nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir w roku szkolnym 2013/2014

Przewodnicząca: Anita Szerszunowicz kl. III B
Zastępca: Karolina Mielnik kl. III E
Sekretarz: Sylwia Zembrzuska kl. III C
Skarbnik: Weronika Wiszniowska kl. III E

Sekcja kulturalna: Angelika Koziarska kl. III D
Sekcja medialna: Przemysław Kania kl. II A
Sekcja techniczna: Kamil Walczak kl. II B
Sekcja artystyczna: Anna Podhorodecka-Delimat kl. II A

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

Pani Ewa Chrobot
Pani Mariola Obrycka
Pani Jolanta Smolińska-Yacoubi

 
Radni V Kadencji Mlodzieżowej Rady Miasta PDF Drukuj

Młodzieżowe rady tworzone są przez grupę młodych ludzi, którzy zostali wybrani przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach organizowanych najczęściej w szkołach. Pełnią rolę reprezentacji młodzieży na danym terenie i mają na celu uwrażliwianie władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców oraz wyrażanie opinii o działaniach organów samorządu terytorialnego w zakresie dotyczącym młodzieży.
RADNI V KADENCJI MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA GIMNAZJUM SAMORZĄDOWE NR 2 IM. POLAKÓW ZESŁANYCH NA SYBIR
Piotr Filistyński

Jestem uczeniem klasy 2d. W Młodzieżowej Radzie Miasta pełnię funkcję radnego. Moim celem jest propagowanie sportu i kultury wśród młodzieży. Interesuje się sportem i muzyką. Chcę, aby w naszym mieście ciągle coś się działo. Pragnę, abyśmy nawiązali bliższy kontakt z młodzieżą z miast partnerskich
Roland Szczepański

Jestem uczniem klasy 2d. W Młodzieżowej Radzie Miasta pełnię funkcję radnego. Interesuję się sportem i grami komputerowymi. Pragnę żeby w naszym mieście było więcej miejsc, gdzie młodzież mogłaby się spotykać i miło spędzać czas.Na ostatniej sesji Młodzieżowej Rady Miasta omawialiśmy dwie akcje charytatywne i pomysł dotyczący gry dla samorządów. Pierwszą była akcja dla Celinki. Polega ona na tym, że dnia 22 czerwca odbędzie się festyn w starym teatrze. Drugą akcją była akcja pt. „Szpikolada”. Jest to duże przedsięwzięcie, które ma na celu znalezienie dawców szpiku kostnego. W ramach tej akcji będzie organizowany marsz biedronek, oraz dyskoteka . Gry dla samorządów to bardzo podobna zabawa jak podchody. Polega na wypromowaniu harcerstwa. Gra ma się odbyć w maju, Udział będą brały trzyosobowe zespoły z poszczególnych szkół.


Koleżanki i koledzy jeżeli macie jakieś fantastyczne pomysły związane z życiem w naszym mieście młodych mieszkańców, jeżeli macie pomysł na jakąś akcję, zgłaszajcie się do nas.

 
Dzień Samorządności PDF Drukuj
21 marca 2013 roku tradycyjnie już obchodziliśmy Dzień Samorządności. Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji wiele atrakcji, które zachęcały do pozostania w szkole.
Rozpoczęliśmy o godzinie 8.00 audycją wiosenną, w trakcie której uczniowie wysłuchali informacji oraz utworów muzycznych na temat tej pory roku, wykonali zadania i dowiedzieli się, czym zajmują się organizacje PAH i UNICEF. Wiedzę tą poszerzyli na kolejnych godzinach lekcyjnych, gdyż uczestniczyli w pokazie prezentacji przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Cała szkoła miała możliwość zapoznania się z sytuacją państw, którym pomaga PAH oraz skosztowania kilku ich tradycyjnych potraw.
Na zakończenie tego szczególnego dnia spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej, gdzie odbył się szkolny pokaz talentów. Zaprezentowali się uczniowie uzdolnieni muzycznie, plastycznie oraz tanecznie. Ich występy przeplatały się z konkurencjami dotyczącymi wiosny. Klasy pierwsze miały za zadanie przebrać osobę ze swojej klasy za panią wiosnę. Uczniowie klas drugich przygotowali wiosenną sałatkę, a trzecioklasiści układali opowiadanie o wyczekiwanej porze roku. Po udanej i znakomitej zabawie rozeszliśmy się do domów, z nadzieją, że nareszcie pojawi się upragniona wiosna.
 
Pokaż nam swój talent PDF Drukuj

Rusza kolejna edycja "Mam talent" w naszej szkole. Jeśli chcesz zaprezentować co potrafisz, zgłoś się do 11 marca 2013 r. do opiekunów samorządu uczniowskiego, a pokażesz swoje zdolności 21 marca 2013 r., kiedy będziemy obchodzić Dzień Samorządności. Zapraszamy do udziału!

 
Walentynki PDF Drukuj

12 lutego 2013 r. obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dzień Zakochanych, czyli popularne Walentynki. Była to okazja do wyznawania sobie wzajemnie miłości, sympatii i obdarowania kochanej osoby małym upominkiem. A było w czym wybierać.
Samorząd uczniowski przygotował pocztę muzyczną, kartki walentynkowe wraz z doręczeniem, maskotki oraz słodkości od serca.
Nie zabrakło również okazji do tańca, ponieważ wieczorem bawiliśmy się na dyskotece. W ten sposób pożegnaliśmy również karnawał.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli