Samorząd uczniowski
Przyłącz się do akcji! PDF Drukuj
Do 10 grudnia 2012 r. w naszej szkole trwa akcja: PODARUJCIE PACZKĘ NA KRESY. Potrzebne będą słodycze, kawa, herbata, konserwy, cukier, makaron, ryż, środki czystości, wyprawki szkolne, zabawki. Zebrane dary trafią na Ukrainę, wszędzie tam, gdzie biją stęsknione polskie serca.
Za wschodnią granicą żyję wielu naszych rodaków, tysiące polskich dzieci, które z okazji Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny.

Pamiętaj! "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". Jan Paweł II

I TY możesz przyłączyć się do akcji!!!
 
Andrzejki PDF Drukuj

W środę 28.11.2012 roku odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa, którą poprowadził znany nam wszystkim DJ AMI.
W trakcie trzygodzinnej zabawy uczennica klasy 3a Dominika Mikołajewska przeprowadziła wybory królowej i króla balu. Jury w składzie: pani Jolanta Smolińska-Yacoubi, Joanna Kowalik, Martyna Słonecka, Dagmara Parchimowicz i Sylwia Zembrzuska zdecydowało, że zostaną nimi: Monika Faltyn z klasy 3c i Cyprian Pełka z klasy 1c.
Zwycięzcom gratulujemy!

 
Wybory 2012 PDF Drukuj

Dnia 12 listopada 2012r. w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławca. Zakończyły się one następującymi wynikami:
1. Roland Szczepański klasa II d – 141 głosów
2. Liliana Członka klasa II e – 66 głosów
3. Piotr Filistyński klasa II d – 130 głosów

Frekwencja wyniosła 36,5%
Radnymi z naszego okręgu zostali:
Roland Szczepański
Piotr Filistyński
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Okręgowa Komisja Wyborcza w składzie:
1. Emilia Bonk – przewodnicząca
2. Anita Karpiak
3. Kornelia Szpila
4. Kamil Walczak

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj

12 października 2012r. cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami i wszystkimi pracownikami szkoły uroczyście obchodziła Święto Edukacji Narodowej. Na ten szczególny dzień Pani Ewa Chrobot, Pani Justyna Rapa oraz Pani Elżbieta Fietz przygotowały specjalny program artystyczny. Brali w nim udział uczniowie z klas pierwszych oraz trzecich.
Cała uroczystość prowadzona była przez przedstawicielkę Samorządu Uczniowskiego, Joannę Kowalik oraz Damiana Cichewicza, ucznia klasy III f. By ten czas spędzony na apelu wszystkim umilić wykonywane były przez uczniów przepiękne piosenki. Najbardziej w pamięci utkwili: Dorota Leszczyńska z klasy I e, która niesamowicie wykonała piosenkę pt: „Mały Książę i Róża” oraz Hanna Druzgała, uczennica pierwszej klasy wraz z Mikołajem Bielawskim, uczniem klasy IIIb, którzy wspólnie wykonali utwór pod tytułem „Odkryjemy miłość nieznaną”.
Podsumowaniem apelu było niezwykłe przemówienie wygłoszone przez Dyrektor szkoły, Panią Marię Subik.

 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj

5 października 2012 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W ciągu dnia wszyscy uczniowie oraz nauczyciele mieli możliwość oddania głosu na swojego faworyta. Poniżej przedstawiamy oficjalne wyniki Szkolnej Komisji Wyborczej:

Osób uprawnionych do głosowania:493
Głosów oddanych:236
w tym:
-głosów ważnych:215
-głosów nieważnych:21

Głosów ważnych oddanych na:
-Joannę Kowalik 108
-Karolinę Mielnik 57
-Anitę Szerszunowicz 50

Skład Komisji Wyborczej:
Weronika Wiszniowska
Daria Chłopicka
Patryk Potocki
Kacper Jońca
Karol Łużny

 
Międzynarodowy Dzień Osób Starszych PDF Drukuj

W poniedziałek, 1 października 2012 roku, po raz pierwszy w naszej szkole uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych - święto ustanowione w 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Ma ono przypominać, że jesień życia może być dla człowieka pięknym, aktywnym, satysfakcjonującym okresem.

O godzinie 11.00 w auli zgromadziła się młodzież starsza i młodzież młodsza, czyli grono zaproszonych seniorów z Bolesławieckiej Rady Seniorów przy Prezydencie Miasta Bolesławiec, Stowarzyszenia Społecznego Carpe Diem, Związków Sybiraków i Kresowiaków oraz uczniowie naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele z naszego gimnazjum oraz wiceprezydent miasta – pan Kornel Filipowicz.

Po serdecznym powitaniu gości przez prowadzących oraz panią dyrektor Marię Subik, głos zabrała przewodnicząca Klubu Nauczycieli Carpe Diem pani Eugenia Wolska, która pogratulowała organizatorom pomysłu na współpracę w ramach kształcenia więzi międzypokoleniowych Seniorzy-Juniorzy i podzieliła się garścią refleksji, zachęcając młodzież do pielęgnowania dobrych relacji z babciami i dziadkami, którym sprawiają tak wiele radości. Również wiceprezydent podkreślił celność takiej, przynoszącej wiele korzyści inicjatywy. Następnie odczytano, a potem podpisano Umowę Partnerską o wzajemnej współpracy.

W trakcie spotkania ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. „Jesień życia - radość bycia, w sercu ciągle maj”. Pani Anna Gorzkowicz zaprezentowała laureatki: I miejsce zajęły ex aequo uczennice Monika Faltyn, Patrycja Nizioł oraz Agata Kwiatkowska z klasy II c. II miejsce przypadło Annie Stępień z klasy III b, a III – Joannie Kowalik z III f. Potem nastąpiło wręczenie nagród, a obecnych zaproszono do obejrzenia wystawy prac plastycznych uczniów.

W dalszej części spotkania zaprezentowano krótki program artystyczny. Uczniowie klas trzecich wykonali dwie piosenki, a wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej wyrecytowała Wiktoria Tkaczyk z kl. II b. Następnie obejrzeliśmy interesującą prezentację multimedialną o możliwościach pielęgnowania relacji międzypokoleniowych w różnych sferach aktywności.

Po obopólnym podpisaniu Umowy Partnerskiej, młodzież złożyła Seniorom życzenia i wręczyła zaproszonym własnoręcznie wykonane serduszka z dedykacjami oraz podziękowała za wspólnie spędzony czas.

MK

Obejrzyj relację w TV Azart Sat

Zapraszamy do galerii

 
Dzień Pierwszaka PDF Drukuj
Dnia 27.09.2012 r. w naszej szkole odbył się dzień Pierwszoklasisty, w którym uczestniczyły wszystkie klasy pierwsze wraz ze swoimi wychowawcami. Uczniowie brali udział w konkurencjach przygotowanych przez samorząd uczniowski. Zwyciężyła klasa 1c, pozostałym klasom dziękujemy za aktywny udział w zabawie.
Po południu natomiast gościliśmy u nas ponownie DJ' a Ami, który poprowadził dyskotekę, głównie dla pierwszoklasistów, ale nie tylko. Wszyscy przybyli uczniowie naszej szkoły doskonale się bawili.

 
Harmonogram działań Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2012/2013 PDF Drukuj


Wrzesień
1. 17.09.2012 r. – Obchody Dnia Sybiraka; Marsz Pamięci.
2. 27.09.2012 r. – Dzień Pierwszoklasisty zakończony dyskoteką.

Październik
1. 4.10.2012 r. – Wybory do Samorządu Uczniowskiego.
2. 12.10.2012 r. – Dzień Edukacji Narodowej
3. 24.10.2012 r. – Dyskoteka.

Listopad
1. Przystąpienie do kampanii PAH.
2. 29.11.2012 r. – Dyskoteka Andrzejkowa.

Grudzień
1. Akcja "Mikołajki".
2. Konkurs na najładniejszą inscenizację bożonarodzeniową.

Styczeń
1. Przygotowania do szkolnych Walentynek.

Luty
1. 12.02.2013 r. – Walentynki szkolne zakończone dyskoteką.

Marzec
1. Udział w promocji szkoły.
2. 18.03.2013 r. - Akcja charytatywna.
3. 21.03.2013 r. – Dzień Samorządności; prezentacja talentów.

Kwiecień
1. Ognisko dla aktywnych działaczy SU.

Czerwiec
1. Dyskoteka klas trzecich.
2. Ankieta dotycząca pracy SU w roku szkolnym 2012 / 2013.

 
Samorząd Uczniowski 2012/2013 PDF Drukuj

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

Pani Ewa Chrobot
Pani Mariola Obrycka
Pani Jolanta Smolińska-Yacoubi


PRZEWODNICZĄCA
Joanna Kowalik III f

ZASTĘPCA
Anita Szerszunowicz II b

SKARBNIK
Weronika Wiszniowska II e

SEKRETARZ
Daria Chłopicka II b


SEKCJA ARTYSTYCZNA
Lider: Justyna Dąbrowska III f

SEKCJA KULTURALNA
Lider: Paulina Rychert III f

SEKCJA MEDIALNA
Lider: Eryka Baran III f

SEKCJA TECHNICZNA
Lider: Daria Chłopicka II b

 
Regulamin Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj

CZYTAJ REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO>>

 
Regulamin dyskotek (uczniowie) PDF Drukuj

1. Organizatorem dyskotek w Gimnazjum Samorządowym nr 2 w Bolesławcu jest Samorząd Uczniowski.

2. Dyskoteki odbywają się zgodnie z harmonogramem ustalonym na początku roku szkolnego przez organizatora i zatwierdzonym przez dyrektora szkoły.

3. Zadaniem organizatora jest zapoznanie Rady Pedagogicznej szkoły z harmonogramem dyskotek.

4. Wszyscy uczniowie gimnazjum mają prawo uczestnictwa w dyskotece, chyba że dyrektor lub/i wychowawca zdecyduje inaczej.

5. Obowiązkiem każdego uczestnika dyskoteki jest bezwzględne przestrzeganie niniejszego regulaminu. W przeciwnym razie nauczyciel dyżurny ma prawo usunąć uczestnika imprezy z budynku szkoły (po telefonicznym zawiadomieniu rodzica bądź prawnego opiekuna) bez zwrotu opłaty za bilet lub zakończyć dyskotekę przed ustalonym czasem.

6. Uczestnika dyskoteki usuniętego za nieprzestrzeganie niniejszego regulaminu musi osobiście odebrać ze szkoły rodzic lub prawny opiekun.

7. Warunkiem udziału w dyskotece jest zakup biletu wstępu (chyba że organizator zdecyduje inaczej) i okazanie ważnej legitymacji szkolnej.

8. W zabawie uczestniczą tylko uczniowie Gimnazjum Samorządowego nr 2.

9. O cenie biletu i wydatkowaniu zebranych środków decydują opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wraz z jego członkami.

10.Po każdej dyskotece organizatorzy zobowiązani są do sporządzenia protokołu, w którym podają sumę zebranych pieniędzy. Protokół podpisują imieniem i nazwiskiem. Zebrane środki przekazywane są skarbnikowi Rady Rodziców.

11.Podczas zabawy może być czynny sklepik szkolny.

12.Na każdej dyskotece dyżurują nauczyciele gimnazjum odpowiedzialni za bezpieczeństwo jej uczestników. Opieką objęci są tylko uczniowie, którzy znajdują się w budynku gimnazjum.

13.Samorząd Uczniowski zapewnia oprawę muzyczną imprezy.

14.Sprzęt grający, wykorzystywany podczas imprezy stanowi własność Gimnazjum Samorządowego nr 2 i może być obsługiwany tylko i wyłącznie przez osoby wyznaczone przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

15.Obowiązuje bezwzględny zakaz emisji utworów muzycznych zawierających wulgaryzmy oraz inne treści, godzące w dobre imię drugiego człowieka.

16.Każda dyskoteka odbywa się w czasie wyznaczonym przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

17.Po zakończonej imprezie organizatorzy zobowiązani są do uprzątnięcia miejsca zabawy.

18.Dyskoteki odbywają się na pierwszym piętrze budynku gimnazjum, natomiast pozostałe kondygnacje zostają w tym czasie wyłączone z użytku, chyba że dyrektor zdecyduje inaczej. W przypadku, gdy dyskoteka organizowana jest na sali gimnastycznej, obowiązuje obuwie zmienne – sportowe.

19.Uczeń biorący udział w dyskotece nie może opuszczać budynku w trakcie jej trwania. Wyjście ze szkoły jest równoznaczne z rezygnacją z zabawy.

20.W czasie dyskotek obowiązują zasady kulturalnego zachowania.

21.Straty materialne wynikłe podczas imprezy pokrywane są przez sprawcę bądź sprawców.

22.Obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia na dyskotekę i spożywania tam napojów alkoholowych oraz innych środków odurzających, jak również palenia papierosów.

23.Zabrania się też posiadania przedmiotów mogących stwarzać niebezpieczeństwo dla uczestników zabawy.

24.W czasie dyskoteki zakazane są niebezpieczne zabawy oraz zachowania zagrażające bezpieczeństwu pozostałych uczestników, m.in. wchodzenie na krzesła, stoły i inne elementy wyposażenia.

25.Za rzeczy zagubione podczas dyskoteki organizator nie bierze odpowiedzialności.

26.Regulamin podlega ogłoszeniu poprzez publikację na stronie internetowej szkoły www.gim2.boleslawiec.pl w zakładce Samorząd Uczniowski oraz wywieszenie w gablocie Samorządu Uczniowskiego.

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli