Z AWANSEM NA MISTRZOSTWA POLSKI PDF Drukuj

drużyny zdobywając tytuł Mistrzów Dolnego Śląska gromadząc 1541 punktów.
i mentalnie do zawodów.
Indywidualnie miejsca na podium w swoich konkurencjach zdobyli:
Gracjan Kozak złoto w rzucie dyskiem 55,84 m,
Piotr Posłuszny złoto w biegu na 300m 37,13 s
Piotr Komada srebro w biegu na 300m 39,07s
Eryk Stec srebro w rzucie oszczepem 47,32 m,
Kamil Krawiec brąz w rzucie oszczepem 40,61 m,
Sztafeta 4 x 100 m srebro w składzie:
Piotr Komada, Kamil Herbut, Gracjan Kozak, Piotr Posłuszny -  47,04 s.
Kwoczka, Bartosz Piotrowski, Emil Skrzypacz, Miłosz Tofil, Michał Zazula.
Opiekunem drużyny jest Tomasz Markowski.

Inf. Tomasz Markowski
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W czwartek 29 września we Wrocławiu do rywalizacji stanęły najlepsze drużyny z całego Dolnego Śląska w Lidze lekkoatletycznej. Bolesławiec w kategorii chłopców reprezentowali uczniowie Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, którzy o około 200 punktów wyprzedzili następne drużyny zdobywając tytuł Mistrzów Dolnego Śląska gromadząc 1541 punktów.

Wygrana w tych zawodach jest jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Polski, które odbędą się w czerwcu w Białymstoku. Jest to już trzecie z kolei zwycięstwo w Mistrzostwach Dolnego Śląska i trzeci raz z rzędu, a piąty w historii szkoły drużyna z Gimnazjum nr 2 będzie nas reprezentowała na Mistrzostwach Polski. Miejmy nadzieję, że do czerwca reprezentacja przygotuje się sportowo i mentalnie do zawodów.

Indywidualnie miejsca na podium w swoich konkurencjach zdobyli:

Gracjan Kozak złoto w rzucie dyskiem 55,84 m,

Piotr Posłuszny złoto w biegu na 300m 37,13 s

Piotr Komada srebro w biegu na 300m 39,07s

Eryk Stec srebro w rzucie oszczepem 47,32 m,

Kamil Krawiec brąz w rzucie oszczepem 40,61 m,

Sztafeta 4 x 100 m srebro w składzie:

Piotr Komada, Kamil Herbut, Gracjan Kozak, Piotr Posłuszny - 47,04 s.

Skład reprezentacji uzupełniali: Jakub Walczak, Arthur Borawski, Miłosz Ćwik, Kornel Gruszecki, Jakub Kwoczka, Bartosz Piotrowski, Emil Skrzypacz, Miłosz Tofil, Michał Zazula.

Opiekunem drużyny jest Tomasz Markowski.

Inf. Tomasz Markowski