Obchody Dnia Zwycięstwa PDF Drukuj

W Bolesławcu uczciliśmy 66 rocznicę zakończenia II wojny światowej.

W obchodach Dni Zwycięstwa, które odbyły się przed pomnikiem przy ulicy II Armii Wojska Polskiego uczestniczyli kombatanci, w tym zaprzyjaźnienie z nami Sybiracy, przedstawiciele władz lokalnych, harcerze, poczet sztandarowy naszego gimnazjum i innych bolesławieckich szkół oraz mieszkańcy miasta. Uroczystość rozpoczęła się od pięknych i wzruszających przemówień.
Każda z zabierających głos osób podkreślała, że ten dzień jest bardzo ważny z punktu widzenia polskiej dumy i honoru, jest dziękczynieniem za świadectwo odwagi, niezłomności i szlachetności naszych przodków. Kombatantom, których z każdym rokiem jest coraz mniej, dziękowano za wszystko, co zrobili dla naszego kraju, za to że mamy wolność i własną ojczyznę.

Jeden z mówców dodał, że największym grzechem narodu jest grzech zapomnienia, a największą jego mądrością jest jego historia i tę należy szczególnie pielęgnować.

Następnie pomodliliśmy się w intencji ludzi, którzy oddali swoje życie za wolność. Odbył się również apel poległych, po którym żołnierze oddali salwę honorową. Na zakończenie delegacje władz i młodzieży złożyły pod obeliskiem wiązanki białych i czerwonych kwiatów.

Uroczystość była piękna i wzruszająca.Wielu z biorących w niej udział, miało łzy w oczach. Każdego skłoniła do głębszych przemyśleń.

 

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli