Samorząd uczniowski


Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj

12 października 2012r. cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami i wszystkimi pracownikami szkoły uroczyście obchodziła Święto Edukacji Narodowej. Na ten szczególny dzień Pani Ewa Chrobot, Pani Justyna Rapa oraz Pani Elżbieta Fietz przygotowały specjalny program artystyczny. Brali w nim udział uczniowie z klas pierwszych oraz trzecich.
Cała uroczystość prowadzona była przez przedstawicielkę Samorządu Uczniowskiego, Joannę Kowalik oraz Damiana Cichewicza, ucznia klasy III f. By ten czas spędzony na apelu wszystkim umilić wykonywane były przez uczniów przepiękne piosenki. Najbardziej w pamięci utkwili: Dorota Leszczyńska z klasy I e, która niesamowicie wykonała piosenkę pt: „Mały Książę i Róża” oraz Hanna Druzgała, uczennica pierwszej klasy wraz z Mikołajem Bielawskim, uczniem klasy IIIb, którzy wspólnie wykonali utwór pod tytułem „Odkryjemy miłość nieznaną”.
Podsumowaniem apelu było niezwykłe przemówienie wygłoszone przez Dyrektor szkoły, Panią Marię Subik.

 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj

5 października 2012 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W ciągu dnia wszyscy uczniowie oraz nauczyciele mieli możliwość oddania głosu na swojego faworyta. Poniżej przedstawiamy oficjalne wyniki Szkolnej Komisji Wyborczej:

Osób uprawnionych do głosowania:493
Głosów oddanych:236
w tym:
-głosów ważnych:215
-głosów nieważnych:21

Głosów ważnych oddanych na:
-Joannę Kowalik 108
-Karolinę Mielnik 57
-Anitę Szerszunowicz 50

Skład Komisji Wyborczej:
Weronika Wiszniowska
Daria Chłopicka
Patryk Potocki
Kacper Jońca
Karol Łużny

 
Międzynarodowy Dzień Osób Starszych PDF Drukuj

W poniedziałek, 1 października 2012 roku, po raz pierwszy w naszej szkole uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych - święto ustanowione w 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Ma ono przypominać, że jesień życia może być dla człowieka pięknym, aktywnym, satysfakcjonującym okresem.

O godzinie 11.00 w auli zgromadziła się młodzież starsza i młodzież młodsza, czyli grono zaproszonych seniorów z Bolesławieckiej Rady Seniorów przy Prezydencie Miasta Bolesławiec, Stowarzyszenia Społecznego Carpe Diem, Związków Sybiraków i Kresowiaków oraz uczniowie naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele z naszego gimnazjum oraz wiceprezydent miasta – pan Kornel Filipowicz.

Po serdecznym powitaniu gości przez prowadzących oraz panią dyrektor Marię Subik, głos zabrała przewodnicząca Klubu Nauczycieli Carpe Diem pani Eugenia Wolska, która pogratulowała organizatorom pomysłu na współpracę w ramach kształcenia więzi międzypokoleniowych Seniorzy-Juniorzy i podzieliła się garścią refleksji, zachęcając młodzież do pielęgnowania dobrych relacji z babciami i dziadkami, którym sprawiają tak wiele radości. Również wiceprezydent podkreślił celność takiej, przynoszącej wiele korzyści inicjatywy. Następnie odczytano, a potem podpisano Umowę Partnerską o wzajemnej współpracy.

W trakcie spotkania ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. „Jesień życia - radość bycia, w sercu ciągle maj”. Pani Anna Gorzkowicz zaprezentowała laureatki: I miejsce zajęły ex aequo uczennice Monika Faltyn, Patrycja Nizioł oraz Agata Kwiatkowska z klasy II c. II miejsce przypadło Annie Stępień z klasy III b, a III – Joannie Kowalik z III f. Potem nastąpiło wręczenie nagród, a obecnych zaproszono do obejrzenia wystawy prac plastycznych uczniów.

W dalszej części spotkania zaprezentowano krótki program artystyczny. Uczniowie klas trzecich wykonali dwie piosenki, a wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej wyrecytowała Wiktoria Tkaczyk z kl. II b. Następnie obejrzeliśmy interesującą prezentację multimedialną o możliwościach pielęgnowania relacji międzypokoleniowych w różnych sferach aktywności.

Po obopólnym podpisaniu Umowy Partnerskiej, młodzież złożyła Seniorom życzenia i wręczyła zaproszonym własnoręcznie wykonane serduszka z dedykacjami oraz podziękowała za wspólnie spędzony czas.

MK

Obejrzyj relację w TV Azart Sat

Zapraszamy do galerii

 
Dzień Pierwszaka PDF Drukuj
Dnia 27.09.2012 r. w naszej szkole odbył się dzień Pierwszoklasisty, w którym uczestniczyły wszystkie klasy pierwsze wraz ze swoimi wychowawcami. Uczniowie brali udział w konkurencjach przygotowanych przez samorząd uczniowski. Zwyciężyła klasa 1c, pozostałym klasom dziękujemy za aktywny udział w zabawie.
Po południu natomiast gościliśmy u nas ponownie DJ' a Ami, który poprowadził dyskotekę, głównie dla pierwszoklasistów, ale nie tylko. Wszyscy przybyli uczniowie naszej szkoły doskonale się bawili.

 
Harmonogram działań Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2012/2013 PDF Drukuj


Wrzesień
1. 17.09.2012 r. – Obchody Dnia Sybiraka; Marsz Pamięci.
2. 27.09.2012 r. – Dzień Pierwszoklasisty zakończony dyskoteką.

Październik
1. 4.10.2012 r. – Wybory do Samorządu Uczniowskiego.
2. 12.10.2012 r. – Dzień Edukacji Narodowej
3. 24.10.2012 r. – Dyskoteka.

Listopad
1. Przystąpienie do kampanii PAH.
2. 29.11.2012 r. – Dyskoteka Andrzejkowa.

Grudzień
1. Akcja "Mikołajki".
2. Konkurs na najładniejszą inscenizację bożonarodzeniową.

Styczeń
1. Przygotowania do szkolnych Walentynek.

Luty
1. 12.02.2013 r. – Walentynki szkolne zakończone dyskoteką.

Marzec
1. Udział w promocji szkoły.
2. 18.03.2013 r. - Akcja charytatywna.
3. 21.03.2013 r. – Dzień Samorządności; prezentacja talentów.

Kwiecień
1. Ognisko dla aktywnych działaczy SU.

Czerwiec
1. Dyskoteka klas trzecich.
2. Ankieta dotycząca pracy SU w roku szkolnym 2012 / 2013.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Sukcesy Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

 

Nasze projekty od 2010 roku

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli